Apartman Yönetimi Olağanüstü Toplantı

Konusu 'Güncel Konular' forumundadır ve BaRıŞ tarafından 17 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

 1. BaRıŞ Well-Known Member


  Apartman Yönetiminin Olağanüstü Toplantısı
  Apartman yönetimi olağan-olağanüstü toplantı şartları, apartman Yönetimi Toplantısı, Apartman Yönetimi Olağanüstü Toplantı Nedir

  Apartman Yönetimi Olağanüstü Toplantı
  Yönetim planında toplantı zamanı tespit edilmemiş oldugu hallerde kanun gereği takvim yılının ilk ayı içinde yapılması gereken toplantı, bu ayin birinci gününden sonuncu gününe kadar (son gün dahil) yapılabilir. Son gün bir tatil gününe rastlasa da, bu süre uzamayacaktır. Çünkü, Kat Malikleri Kurulu'nun mutlaka is günü içinde yapılmasını gerektiren bir ihtiyaç söz konusu değildir. Aksine gerek tatil günleri, gerekse mesai saati dışındaki zamanlar, kurul toplantısı için daha elverişlidir.

  Apartman olağan toplantısı, yönetim planında belirtilen zamanlarda yada takvim yılının ilk ayı içerisinde yapılmamış ise ne olur?

  Bu gibi durumlarda, olağanüstü toplantıların yapılması mümkündür. Fakat olağanüstü toplantıyı gerektirecek önemli sebeplerin önceden görülebilmesi mümkün değildir ve hiçbir kat maliki, yönetim planında belirlenmiş tarihlerin ya da Ocak ayinin dışındaki bir zamanda yapılacak olan olağan toplantıyı beklemek durumunda bırakılmamalıdır. Olağanüstü toplantılarda, toplantının 15 gün önce kat maliklerine bildirileceğine ilişkin hüküm de bu husustaki sakıncayı nispeten giderebilecektir.

  apartman yönetimi olağanüstü toplantı hakkında bilgi
   


Sayfayı Paylaş