Anne Sütünü Artıran Besinler

Konusu 'Gebelik ve Doğum' forumundadır ve elif tarafından 18 Temmuz 2011 başlatılmıştır.

 1. elif Moderator


  Anne Sütünü Artıran Besinler
  Genelde Anne adayları, yeni doğan bebeklerine bakarken sütünün azaldığının farkına varınca, bilinçsizce hareketler ve davranışlar sergileyebilir. Hatta bazen bu panik atak insanı yanlış durumlara itebilir. En önemlisi böyle bir durumda karşı, karşıya kaldığınızda doktorunuzla yakın temasa geçin. her şeyden önemlisi bu şekilde panik atak, ve moral bozukluğu gibi durumlar sergileyemeyin, stres ve sıkıntıdan uzak durun.

  Dere otu: Dere otunu mutlaka salatalarınızda, üstüne süs olarak da kullanabilirsiniz, dekor seven bayanlar için, bu otun her derde deva olduğunu hepimiz biliyoruz. Anne sütünü arttırmada etkin rol oynayan bir bitkidir.

  Beyaz dut veya kurutulmuş dut: Dut’un birden fazla yararı ve faydası vardır. Anne sütünü arttırdığı gibi, vücuda güç ve enerji verir. Kansızlık çeken insanların, kansızlık problemini giderebileceği bir besin kaynağıdır. Ayrıca karaciğeri güçlendirir, boğaz ve bademcik iltihaplarına karşı vücuttaki mikroplara karşı savaşır.

  Beyaz üzüm: Anne sütünü arttıran besinlerden biriside beyaz üzüm’dür. Özellikle yeni bebek sahibi olmuş anne adaylarımızın her gün tüketmesinde fayda var. Bunun yanı sıra beyaz üzümün faydaları kalp ve damar hastalığı çekenlerinde bu besin kaynağını tüketerek bu hastalıklardan ağrı çekme olanağını en aza indirir.

  Ayva: Her gün bir tane ayva yemeye çalışın, yalnız hamilelik döneminden ziyade, bebeğin doğumu olduktan sonra, zira ayva kabızlık yapabiliyor. Anne sütünü arttıran temel besin kaynaklarından biriside ayva’dır. Bunun dışında tüketebileceğiniz diğer besinler, tahin helvası ve incir’dir namı değer yemiş. İncirin bin bir derde dermanı vardır. Anne sütünü arttırdığı bir yana, enerji ver güç verir aynı zamanda zihin açar.
   


Sayfayı Paylaş