Angela Merkel Opel e ortak arıyor

Konusu 'Oto Haber' forumundadır ve OrKuN tarafından 4 Nisan 2009 başlatılmıştır.

 1. OrKuN Well-Known Member


  Almanya Başbakanı Angela Merkel,
  ekonomik kriz nedeniyle büyük zarara uğrayan Opel otomobil şirketinin kurtarılması için devlet desteğiyle birlikte, "şirkete inanan" bir yatırımcının bulunması gerektiğini söyledi. Merkel, dün Opel'in Rüsselsheim kentindeki işletmesini ziyareti sırasında yaptığı konuşmada, şirketin kurtarılması için her türlü çabayı harcayacağını belirterek, "Şirketin geleceğiyle ilgili sağlam bir tasarıya ihtiyacımız var. Opel için devlet desteğinin yanında şirkete inanan bir yatırımcı bulmamız lazım" diye konuştu.

  [​IMG]

  Merkel, ABD Başkanı Barack Obama'nın, Opel'in bağlı olduğu General Motors'a (GM) yeni bir yapılanma programı hazırlaması için tanıdığı 2 aylık süreyi iyi bir şekilde değerlendireceklerini ve Amerikan yönetimiyle de görüşeceklerini belirtti.

  Öte yandan, ABD'de de şu anda en çok tartışılan konuların başında GM ve Chrysler için "iflas" kelimesi telaffuz edilirken bu şirketlerin kendilerini nasıl toparlayacakları geliyor. Çünkü iflası gündemde olan bir şirketin güvenilirliği de zedeleniyor ve satışlarla ayağa kalkma şansı olan bu şirketler, üzerlerinde iflas bulutları dolaştığı sürece satışlarını artırmayı, müşterilerin güvenini kazanmayı başaramıyor. Durum bu olunca da şirketlerin alacaklıları iflas etmeleri durumunda başlarına gelecekler nedeniyle endişeli.
  02.04.2009, Perşembe
   


Sayfayı Paylaş