Anemi İçin Şifalı Bitkiler

Konusu 'Şifalı Bitkiler' forumundadır ve elif tarafından 1 Ağustos 2011 başlatılmıştır.

 1. elif Moderator


  Anemi İçin Şifalı Bitkiler
  Kansızlık anemi hastalığının genel olarak belirtileri, astım şikayeti olanlar, kalp atışlarında bozukluklar olanlar, güçsüz kişiler, aşırı yorgun insanlar, solgun tenler, nefes darlığı gibi şikayetler, kansızlık anemi hastalığının habercisidir.

  Anemi problemi olanlar günlük yaşamlarında kullandıkları ve içtikleri siyah çayın içine limon suyu sıkarak içebilirler. Bunun haricinde karanfil atabilirsiniz. Bu hem çayı daha yararlı hala getirmiş olacak hem de demir eksikliğinizi gidererek, demir emilimini hızlandıracaktır. Kansızlığının önüne geçen etkili yöntemlerden birisidir. Anemi tedavisin de ki diğer bitkisel formüller şöyledir. Oğul otu, at kuyruğu, çilek kökü, sinirli yaprak ve kekik çaylarını bitki çayı olarak tüketmeniz de çok fayda ve yarar vardır. Kansızlığın önüne geçen, bitkilerdir. Sıvı halde tüketmeniz ve bol, bol çilek yemeniz sağlıklıdır.

  Maydanoz tohumu da kansızlık da çok etkili bir yöntemdir. Maydanoz tohumlarını yaklaşık olarak 250 ml suya koyduktan sonra, kaynatın ve on dakika bekletin. Daha sonra bunu sabah, öğlen ve akşam olmak üzere içebilirsiniz.

  Ihlamurun rahatlatıcı özelliği ve kalp sağlığına faydaları, tartışılmaz. Anemi ve kansızlık tedavisinde de bitkisel olarak içilmesi gereken bitki çaylarından bir tanesi de, ıhlamur’dur. Bir bardak suyu kaynatarak içine 3-4 gram ıhlamur koyarak, on dakika gibi bir süre ile bekletin, daha sonra bunu içebilirsiniz.

  Isırgan yaprağı, 7-8 gram ufalanmış ısırgan yapraklarını koyduktan sonra kaynar suya kaynatın ve on dakika bekletin, bu karışımı da sabah, öğlen akşam şeklinde içebilirsiniz. Bunun haricinde enginar yiyebilirsiniz.

  Anemi rahatsızlığında bitki çaylarından ziyade uygulayabileceğiniz salatalar vardır. Anemi de genel olarak en etkili salata tarifi, havuç ve turp dan oluşan ve lahana, ıspanak gibi malzemelerimizle salata oluşturabiliriz. Bunun için havuç ve turp kabuklarını soymadan güzelce rendeleyin, biraz lahana ve ıspanak doğrayın, bunun üzerine limon sıkarak, biraz da organik saf zeytinyağını gezdirerek, yiyebilirsiniz. Bu hem zayıflatır, hem de kansızlığını giderir. Anemi rahatsızlığında uygulayabileceğiniz bitkisel formüller bunlardır. Sağlıklı ve daha uygun reçeteler için, size en yakın sağlık kuruluşlarındaki uzman doktorlarla diyalog haline girerek, daha uygun bilgiler ve tedavi şekillerini öğrenebilirsiniz.
   


Sayfayı Paylaş