Android'deki SMS Sorunu Çözülmek Üzere!

Konusu 'Teknoloji Haberleri' forumundadır ve OrKuN tarafından 9 Ocak 2011 başlatılmıştır.

 1. OrKuN Well-Known Member


  [​IMG]
  Mesaj göndermeyi seviyorsanız ve bu ceplere sahipseniz, mesajın doğru yere gittiğinden emin olmayın!
  Kullanıcının adres defterindeki yanlış kişiye mesaj gönderilmesine neden olan Android sorunu sonunda Google tarafından ciddiye alındı. Sorundan haberiniz olması için arkadaşınızın sizi uyarması gerekiyordu zira mesaj yanlış kişiye gönderilmesine rağmen doğru alıcıya gönderilmiş olarak gösteriliyordu.

  İlk olarak 2010'un Haziran ayında rapor edilen sorun Google tarafından 'kritik' durumuna getirildi. Bunun anlamı ise sorunun giderilmesinin an meselesi olduğuydu. Sorun sadece Android 2.2 ve Android 2.3'de meydana geliyordu. Yorumlara bakıldığında en çok etkilenen telefonlar ABD kullanıcılarına aitti. Ülkemizde ise bu konuda bir sorun henüz rapor edilmiş değil.

  Tüm bu gelişmelerin ardından Google, SMS'lerin yanlış kişiye gönderilmesi sorunu ve diğer bir sorunla ilgili açıklamalarda bulundu. Sorunun 'kritik' olarak yeniden değerlendirilmesinin ardından Google, 6 Ocak 2011 tarihinde SMS sorununu çözdüğünü açıkladı.

  Sorunu gidermek için büyük çaba sarfettiklerini söyleyen Google, sorunun çok nadir meydana geldiğini ve mühendislerinin onu tekrarlamakta zorlandıklarını, bu nedenle sorunu gidermenin normalden uzun sürdüğünü söyledi.

  Ancak Google, sorunu bulduklarını ve yakın zamanda bir çözüm sunacaklarını açıkladı. Bu arada şirket, ikinci bir sorundan da bahsetti. Bu sorunda kullanıcı mesaj uygulamasını açtıktan sonra hızlıca bir mesaj açtığında yanlış SMS açılabiliyordu. Google bu sorunu onarana kadar en iyi çözüm mesaj uygulamasının yüklenmesini beklemek gibi görünüyor.

  Google, sorunu gideren onarımın ne zaman sunulacağı konusunda ise bir tarih vermedi.
   


Sayfayı Paylaş