Android Telefonları Çalan Hırsız Yandı

Konusu 'Teknoloji Haberleri' forumundadır ve OrKuN tarafından 1 Kasım 2011 başlatılmıştır.

 1. OrKuN Well-Known Member


  Telefon akıllı olunca hırsızlarında işi zorlaşıyor tabi onca para veripde çalınınca insanın zoruna gider. Akıllı telefonları icat eden Steve Jobs'a burdan birkez daha minnetlerimizi sunmak isterim. Sayesinde hırsızlara gecit yok diyerek sıkıysa hırsızlar akıllı telefonlarımızı çalsınlar bakalım birazdan tanıtacağım uygula sayesinde kendi kendini ele verecek. İste o müthiş uygulama kesinlikle herkese tavsiye ederim.

  Android telefonlar için üretilen GotYa! programı ile Android telefonunuzun şifre girme ekranı, telefonunuzu çalan kişiyi tespit eden bir alana dönüşüyor. bunun için iki şeye ihtiyacınız var. İlki eğer aktive etmediyseniz telefonunuzun kilidini aktive etmelisiniz bir de tabi ki ön kısımda kamerası olan bir Android telefon.

  Kilit yanlış şekilde açılmaya çalışıldığında telefon ön kamerasıyla kişinin resmini çekiyor, GPS verilerini de ekleyip belirlenen mail adresine bilgileri aktarıyor. Yapımcı firma programın iki sürümünü markete koymuş. Ücretsiz sürümünde resim üzerinde kocaman bir logo oluyor, çekilen fotoğrafın çözünürlüğü düşük oluyor. Ücretli sürümünde ise tam çözünürlükte reklamsız fotoğraf ve konum bilgileri yer alıyor. İsterseniz ekranda bir mesaj görünmesini de sağlayabiliyorsunuz.

  iPhone için benzer bir uygulama mevcut ancak iGotYa isimli bu uygulama sadece Jailbreak ile kırılmış iPhone'lar için mevcut. Bunun yanında iPhone'umu bul uygulaması da benzer bir işlevi görüyor.
   


Sayfayı Paylaş