Android Telefona Uzaktan Erişim

Konusu 'Android' forumundadır ve EmRe tarafından 16 Kasım 2014 başlatılmıştır.

 1. EmRe Well-Known Member


  Android Telefona Uzaktan Erişimi Nasıl Sağlayabiliriz?

  Bilgisayarınız ile android telefonunuza veya tabletinize uzaktan erişim ya da tam tersi android cihazınızdan bilgisayarınıza çok kolay uzaktan erişim sağlayarak yönetebilirsiniz. Bunun için çeşitli yöntemler mevcut ben burda size en kolay ve kullanışlı bir kaç uygulamadan bahsedeceğim.

  Bilgisayara uzaktan erişimin en ünlü programlarından Teamviewer ile de Android telefonunuza uzaktan erişim sağlayabilirsiniz.

  İki tane basit ön şart var: İlk olarak telefonunuza android teamviewer remote control uygulamasını indiriyorsunuz, sonrasında hedef bilgisayara da teamviewer uygulaması indiriyorsunuz ve sistem hazir. Artık cep telefonunuz ile bilgisayarınızı kontrol edebilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey bilgisayardaki teamviewer kodlarını cep telefonunuzdaki uygulamaya girmek.
   


 2. EmRe Well-Known Member

  AirDroid: Bu program uzaktan bilgisayara fiziksel bir bağlantı yapmadan telefonunuza erişim sağlamanız için kullanacağız.

  Uygulamamızı detaylı anlatacak olursak. İlk başta Google play adresinden Air Droid uygulamamızı telefonumuza indirip kuruyoruz.

  Ardından Uygulamamızı çalıştırdığımızda karşımıza kayıt ol ve giriş yap seçenekleri çıkacak burdan yeni bir üyelik alıp kayıt oluyoruz.

  Ardından Bu adrese giriyoruz. Karşımıza gelen ekranda kayıt olduğumuz bilgileri girerek panelimize erişim sağlayabiliyoruz.

  Uygulama Özellikleri:
  Telefon Rehberine girebilir.
  Mesajları okuyup gönderebilir.
  Müzik ve Medya Açabilir.
  Telefonun kamerayı açabilir.
  Telefonun Konumu görebilir.
  Dosyalarınıza göz atabilirsiniz.
   
 3. EmRe Well-Known Member

  Webkey uygulaması ile bilgisayarınızdan Android telefonunuza bağlanarak; Sms gönderebilir, arama yapabilir, çağrı kayıtlarına ulaşabilir, telefon verilerini yedekleyebilir, GPS haritası kullanabilir, dosya yükleyip indirebilir ve telefonunuzun ekran görüntüsünü alabilirsiniz.

  Bilgisayardan telefonumuzu yönetmek için öncelikle Play Market’ten ücretsiz olarak sunulan Webkey uygulamasını telefonumuza indiriyoruz. İndirdikten sonra uygulamayı çalıştırıyoruz. Uygulama bizde hemen Root yetkilendirmesi isteyecek, (root yetkiniz yoksa bu uygulamayı kullanamazsınız) erişimi verdikten sonra karşımıza gelen menüden “Settings” kısmına giriş yaparak “user’s settings” kısmından Creat New User diyoruz.

  Kullanıcı adı ve şifremizi belirledikten sonra gelen kısımda “Save User” butonuna basıyoruz. Bu işlem ile kullanıcı adı ve şifremizi oluşturmuş olduk. Buradan “Remote Screen” bölmüne giriş yapıyoruz. Bu bölümde kullanıcı adı ve şifremizi yazıyoruz. Şifrenin altındaki kutuya da tekrar kullanıcı adımızı yazıyoruz.

  Kullanıcı adı ve şifreyi oluşturduktan sonra bilgisayarımızın tarayıcısından Webkey for Android adresine bağlanıyoruz. Bu sayfada Webkey for Android yazan kısımdaki kutuya kullanıcı adımızı yazıp “connect” butonuna basıyoruz. Gelen sayfada Login kısmına tekrar kullanıcı adı ve şifreyi yazdıktan sonra Android telefonunuza direk bağlantı kurulucak.

  Bağlantı kurulduktan sonra üst barda bulunan menülerden veya bilgisayarınızın faresi ile ekran üzerinde dolaşarak Android telefonunuzu yönetebilirsiniz.

  İnternet bağlantınız ne kadar hızlıysa uygulama ona göre hızlı bağlanıyor. 3G ‘den yavaş bağlantılarda kullanmak zor en iyi sonuç tabi ki Wifi bağlantısı ile alınıyor. Ayrıca Telefonunuzda Model ekran kilidi kullanıyorsanız; fare ile telefon ekranı üzerinden kilidi açamıyorsunuz bu yüzden telefon ekranı üzerinden işlem yapamıyorsunuz. Ancak Webkey’in üst barındaki bağlantı menüsünün kullanımında bir sorun yok.
   

Sayfayı Paylaş