Android Telefona Nasıl Uygulama Yüklenir

Konusu 'Akıllı Telefon Sorunları' forumundadır ve BaRıŞ tarafından 2 Kasım 2014 başlatılmıştır.

 1. BaRıŞ Well-Known Member


  Android Telefonuma Bilgisayardan Nasıl Uygulama Yükleyebilirim?

  APK uzantılı dosyalar aslında Android işletim sistemli telefonunuza oyun ve uygulama benzeri programları yüklemek için oluşturulur. Bu dosyalar genelde Google Play‘de bulunmayan, geliştirme yapılan veya kırılmış oyunları ve uygulamaları kapsamaktadır.

  .apk uzantılı uygulamalar Google Play olmadan Android işletim sistemli bir telefona nasıl yüklenir yazımızın devamında bu konuyu inceleyip öğreneceğiz. Ozaman hemen başlayalım;

  1) Telefonumuzun Ayarlar kısmından Uygulamalar kategorisine giriyoruz ve menüden “Bilinmeyen kaynaklar” seçeneğini işaretleyip aktif hale getiriyoruz. Telefonla ilgili yapmamız gereken ayarlar bittiğine göre bir sonraki aşamaya geçebiliriz. (Eğer menüyü bulamadıysanız aşamaları şöyle sırasıyla yazayım dedim; Menü > Ayarlar > Güvenlik > Bilinmeyen kaynaklar)

  2) .apk uzantılı dosyaları telefonumuza yüklemek için Google Play‘den AppInstaller uygulamasını indirip yüklüyoruz.

  https://play.google.com/store/apps/d...nstaller&hl=tr

  3) Telefonumuzu bilgisayara bağlayıp .apk uzantılı dosyayı telefona aktarıyoruz ve telefonumuzun bilgisayar ile ilişkisini kesiyoruz.

  Evet ve son aşamaya geldik arkadaşlar. Şimdi telefonumuza yüklediğimiz AppInstaller uygulamasını açıyoruz ve klasörler arasında (.apk uzantılı dosyayı hangi klasöre kopyaladıysak o klasöre giriyoruz) .apk uzantılı uygulamamızı buluyor ve kurma işlemine geçiyoruz.

  Unutmayalım ki güvenliğimiz için her önümüze gelen .apk uzantılı dosyayı lütfen telefonumuza kurmamaya özen gösterelim.
   


Sayfayı Paylaş