Android Telefona Klavye Bağlamak

Konusu 'Akıllı Telefon Sorunları' forumundadır ve BaRıŞ tarafından 2 Kasım 2014 başlatılmıştır.

 1. BaRıŞ Well-Known Member


  Android Telefona Nasıl Klavye Bağlanır?

  Android telefonunuzda yazı yazmak bazen çok zorlaşır ve keşke ayrı bir klavyesi olsa dersiniz işte size harika iki yöntem; Özellikle telefonu çok ısınan ve elinde telefonunu tutmaktan zorlananlar için mükemmel çözümler.

  1. Yöntem: Samsung veya başka bir akıllı telefonunuza Mouse klavye veya flash bellek gibi aksesuarlar takmak için yapmanız gereken şey çok basit. Fiyatı çok uygun olan USB On-The-Go Yani kısa adıyla OTG kablosu olması yeterli. Bu kablonun bir ucu telefonunuza diğer ucu ise kullanacağınız aparatı takmanıza yarayacaktır. Bu işlemi yaparken dikkat etmeniz gereken husus önce takmanız gereken donanımı otg kablosuna takıp daha sonra bu otg kablosunu ucundaki aparatla birlikte telefonunuza takmanızdır. Diğer türlü Mouse klavye veya flash bellek takarken sıkıntı yapabiliyor. Otg kablosu tek çeşittir. Bunu usb çoğaltıcı kullanarak aynı anda birden fazla şey takmanız mümkündür.

  [​IMG]

  Mouse taktığınızda başka bişey yapmanıza gerek yok ekranda siyah bir şekilde farenin simgesini görebilirsiniz. Sağ tıklama geri görevi görürken sol tıklama istediğiniz dosyaya girmenizi sağlamaktadır. %90 Mouse ve klavye donanımı tanıma özelliklerine sahiptir samsung.

  Telefonunuza fare klavye veya flash bellek yerine harddiskinizi yada ps3 gamepad inizide bağlayıp oyunları bu şekilde de oynama imkanınız var.

  2. Yöntem: Android WiFi Keyboard

  Bilgisayar klavyenini herhangibir kablo falan olmadan hiçbir maliyet gerektirmeden telefonunuza bağlayabilirsiniz bu uygulama ile.

  https://play.google.com/store/apps/details?id=com.volosyukivan&hl=tr

  Öncelikle; Ayarlar – Dil ve Giriş – Klavye Giriş Yöntemlerinden WiFiKeayboard seçeneğini aktif etmeniz gerekmektedir. Ardından bilgisayarın web tarayıcısından http://192.168.2.156:7777/ ip adresini girdikten sonra cihazınıza bağlanacak ve bilgisayarın klavyesi Androidinizin klavyesi olacaktır.
   


Sayfayı Paylaş