Android Telefona Bilgisayardan Uygulama Yükleme

Konusu 'Android' forumundadır ve EmRe tarafından 16 Kasım 2014 başlatılmıştır.

 1. EmRe Well-Known Member


  Android Telefona Market Dışı Bilgisayardan Uygulama Yükleme

  Uygulamanızı 2 yolla yükleyebilirsiniz. Birincisi market üzerinden yüklemek diğeri ise sd karttınıza uygulama dosyasını atarak elle kurabilirsiniz. Eğer kullanacağınız uygulama ücretli veya markette yer almayan uygulama ise ya da uygulama paketlerini kullanarak toplu olarak kurulum yapmak istiyorsanız sd kartttan yüklemek pratik olacaktır.

  Telefonunuz bilgisayara bağlandığında üstte USB depolama birimi şeklinde bir uyarı göreceksiniz. Buradan USB Uygulama birimini aç butonuna basarak sd karta bilgisayarınızın bağlanmasını sağlayacaksınız. Bilgisayarımda yer alcak sd kartınıza artık girerek oraya uygulama dosyalarını atabilirsiniz.

  Uygulamayı yüklemeden önce ise Bilinmeyen kaynak yükleyeceğimiz için bu özelliği aktif etmemiz lazım bunun içinde; Ayarlar>Uygulamalar>Bilinmeyen Kaynaklar bölümünü işaretleyin. Daha sonra burada kart bölümüne geçiyoruz üstteki ikonlardan sağdaki bölümdekine tıklayarak. Burada uygulamalar klasörünü bulup içine giriyoruz. Sonra uygulama dosyamıza tıklayarak açıyoruz. Bize yüklemek istediğimizi soracak. Yükle diyerek ilerliyoruz sonra bir uyarı ekranı gelecek bunada tamam dedikten sonra uygulamamız yüklenecek.

  Uygulamarı yüklerken market dışındaki uygulamarı güvendiğiniz kaynaklardan edinin ve yükleyin.
   


Sayfayı Paylaş