Android Market Aktif Etmek

Konusu 'Android' forumundadır ve OrKuN tarafından 16 Eylül 2011 başlatılmıştır.

 1. OrKuN Well-Known Member


  Andorid Market’in Web sitesine bağlanarak oyun ve uygulama indirmek isteyenler ( üye girişi yaptıkları halde ) şu can sıkıcı uyarı ile karşılaşıyorlar; "Bu hesap ile ilişkilendirilmiş hiçbir telefon yok. Lütfen bir hesap ile oturum açın." Şunu söylemek istiyorum öncelikle, Markette "yükle" butonuna basarak uygulamayı direkt olarak bilgisayarınıza indiremezsiniz. Yani Market bilgisayarlar için bir download sitesi değildir. Çalışma mantığını özetleyelim hemen ardından nasıl aktif edeceğimize bakalım.

  -Andorid Market ( http://market..com )’e girdikten sonra üye girişi yapılıyor, ardından istenilen uygulama & oyun seçilerek "yükle" butonuna basılıyor. Sistemde kayıtlı olan telefon seçilerek izinlere onay veriliyor. (A) Onayın ardından GPRS & 3G & Wi-Fi bağlantılarından biri aktif ise bir iki saniye içinde yükleme talimatı verdiğiniz uygulama & oyun telefonunuza indirip kuruluyor.

  A)
  [​IMG]

  B)
  [​IMG]

  Şimdi bu olayı nasıl aktif edeceğiz ona bakalım; ilk olarak bir Google hesabı
  açıyorsunuz, gelen maili doğruladıktan sonra "Ayarlar –> Hesaplar ve Senkronizasyon -> Hesap ekle"(C deyip ilerliyoruz. Açtığımız Google hesabını ekleyip Senkronizasyon işlemini yaptıktan sonra ana menüye dönüp yeşil tatlı çantayı (Market yazılımı) açıyoruz. Orada da açtığımız hesabı yazdıktan sonra bilgisayarınızdan Market’e girip seçtiğiniz uygulama & oyunları yükleyebilirsiniz.(A - B)

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  Telefonda hesap tanımlandıktan sonra, pc üzerinden android markete girip uygulama yükle derseniz, telefon bağlantı yapar yapmaz otomatik indiriyor. Çok hoş bir özellik
   


 2. Misafir Guest

  Bunu bilmeyenlerdemi var? ilginç!! bende konu başlığına bir anlam veremiyordum ne alaka diye... :)
   

Sayfayı Paylaş