Andorid Market, App Store'u Geçmek Üzere!

Konusu 'Teknoloji Haberleri' forumundadır ve OrKuN tarafından 12 Mayıs 2011 başlatılmıştır.

 1. OrKuN Well-Known Member


  Andorid Market ve App Store
  iPhone'nun sonu gelmez bir uygulama listesi mevcut. Apple'ın çok ses getiren akıllı telefonu halen birçok kullanıcı tarafından sadece bu uygulamalar için tercih ediliyor.

  Fakat öyle görünüyor ki Apple'ın o çok ünlü App Store'u, böyle giderse Android Market'in gölgesinde kalacak. Alman araştırma firması Research2guidance'in yaptığı detaylı araştırmaya göre; Android Market, şu anki hızında büyümeye devam ederse, çok geçmeden App Store'u geride bırakacak.

  Firmadan verilen rakamlara göre; Android Market'e, Nisan ayı içerisinde, 28,000 yeni uygulana eklenirken, App Store'a sadece 11,000 uygulana eklendi. Ayrıca genel rakamlar olarak bakıldığında da 1 Mayıs itibariyle Andorid Market'te toplam 294.738 uygulana bulunuyorken, App Store'da 381.062 adet uygulana bulunuyor. Firma, gelecek aylar içerisindeki büyüme payını hesapladığındaysa; Andorid Market ile App Store'un Ağustos ayı içerisinde, 425.000 uygulana barajında buluşacağını ve Andorid'in ilerleyen aylarda App Store'u sollayacağı yönünde bir sonuca ulaştı.

  Yine de varsayımlar ve hesaplar her ne olursa olsun, Apple önümüzdeki birkaç yıl daha pastadan aslan payını almaya devam edecekmiş gibi gözüküyor.
   


Sayfayı Paylaş