Anason Yağı Faydaları ve Kullanımı

Konusu 'Şifalı Bitkiler' forumundadır ve elif tarafından 17 Mart 2009 başlatılmıştır.

 1. elif Moderator


  Anason Yağı Faydaları ve Kullanımı
  Anason Yağı: Tohum içeriğinde doymamış yağ asitlerinden Oleik asit (Omega-9) %71,6, Linoleik asit (Omega-6) %21,88, Linolenik asit (Omega-3) %0,55 oranında bulunmaktadır. Ayrıca Ekosenoik asit de düşük oranda da olsa doymamış yağ asidi olarak bulunur. Doymuş yağ asitlerinden ise Palmitik asit %4,06, Stearik asit % 0,92 ve Palmitoleik asit %0,75 gibi çok düşük oranda yer almaktadır.

  Anason Yağının Faydaları: İdrar söktürücüdür. Anne sütünü arttırır. Sinir sistemi uyarıcısıdır. Öksürükte göğsü yumuşatır. Selülit tedavisinde faydalıdır. Bebeklerde gaz giderici etkisi vardır. Sarılığa, karında su toplanmasına iyi gelir. Balgam söktürücü ve hazmettirici olarak kullanılır. On iki parmak bağırsağındaki yaralara da faydalıdır. Cilt bakım ve temizliğinde kullanılır. Sarkmış göğüs ve vücudun diğer deforme olmuş bölgelerinde masaj yolu ile başarıyla kullanılır. Uyarıcı salgı bezlerinin düzenli çalışması, kalp basıncının desteklenmesi, nefes alışverişi, bağışıklık sisteminin güçlenmesi, sinir hücrelerinin verimli olması, sindirim sisteminin uyarılması, migren, karın ağrısı, adet sancısı, sindirim sistemi tıkanıklıkları,turkeyarena.net, mide gazı giderici, ter kesici ve idrar arttırıcı, boğmaca, astım bronşit, kan dolaşımı, iktidarsızlık, uykusuzluk, anne sütü azalması durumlarında yardımcıdır.
   


 2. elif Moderator

  Anason Yağı Nasıl Kullanılır? Günde 2 kez, 4er damla olacak şekilde kullanılır. Daha yüksek miktarda alındığı zaman hafif bir sarhoşluk sonra uyku meydana getirir.
  Harici kullanımlarda masaj yapılarak uygulanır.
   

Sayfayı Paylaş