Anamur Ulaşım

Konusu 'Turkey' forumundadır ve GamZe tarafından 16 Ağustos 2008 başlatılmıştır.

 1. GamZe Moderator


  ANTALYA’DAN
  Manavgat, Alanya ve Gazipaşa karayolu üzerinden toplam 260 km uzaklığı vardır. Yol özel araçla 4 saat, Otobüs şirketleriyle 5 saat sürmektedir.

  ADANA’DAN
  Mersin, Erdemli, Silifke, Aydıncık üzerinden 230 km yol mesafesi ile ulaşılabilir. Yol özel araçla 5 saat, Otobüs şirketleriyle 6 saat sürmektedir

  ANKARA’DAN
  Konya, Karaman, Mut, Gülnar, Aydıncık üzerinden gelinebildiği gibi, Konya, Taşkent, Ermenek üzerinden veya Konya, Seydişehir, Akseki, Alanya, Gazipaşa yoluyla da gelinebilir. Ankara ve Konya'dan Otobüs şirketinin sferleri bulunmaktadır.

  K.K.T.C.’DEN
  Anamur - Girne arasında çalışan deniz otobüsleri ile Kıbrıstan Türkiye'ye denizyolu ile ulaşımı 2 saatin altında bir sürede alabilirsiniz

  Yol üzerinde uğranabilecek ve görülebilecek yerler

  Anamur - Gazipaşa, Anamur - Taşkent, Anamur-Gülnar, Anamur-Silifke karayolundaki doğal güzellikler görülmeye değer güzelliktedir.

  Anamur karayolu üzerinde Antalya yönünden gelirken Melleç ve Tenziledeki restaurantlarda konaklayabilir, yol kenarındaki muz, keçiboynuzu, yerfıstığı satıcılarından hediyeliklerinizi alabilirsiniz.

  Mersin yönünden gelirken Taşucu - Aydıncık arasında Hura tesislerinde rahatlıkla konaklayabilirsiniz.

  Taşkent- Ermenek yoluyla gelirken Anamur yaylalarından geçersiniz. Bu yaylalardan özellikle Abanoz yaylasında mola vermeden, nefis ızgaralarından tatmadan geçmeyiniz.
   


Sayfayı Paylaş