Anadolu Kavağı Gezilecek Yerler

Konusu 'İstanbul' forumundadır ve GamZe tarafından 18 Ekim 2012 başlatılmıştır.

 1. GamZe Moderator


  Anadolu Kavağı Gezilecek Yerler
  Beykoz'dan sonra 10 km.lik yokuş ve ormanlık alanı geçip ulaşılan Anadolu Kavağı'na gelmeden önce tepede yer alan ve Yuşa Tepesi olarak bilinen yere mutlaka uğramanızı tavsiye ederiz. Burada manzara muhteşem.

  Anadolu Kavağı küçük ve şirin bir sahil köyüdür. Burada çok sayıda balıkçı restoranı bulunmaktadır. Yöreye has, tost makinesinde hazırlanan krepler, deniz ürünleri ve midye tavası çok ünlü.

  Anadolu Kavağı'nda yapılabilecek en güzel aktivite; muhteşem doğa ve boğaz eşliğince bir haftasonu gezisi ve balıkçı restoranlarında yeme içme keyfidir.

  Anadolu Kavağı, aynı zamanda Eminönü'nden kalkan ve boğaz turu yapan vapurların da son uğrak noktasıdır.

  Anadolu Kavağı meydanında bulunan 18.yy.dan kalma Cevriye Hatun Çeşmesi de ayrıca görmeye değer. Ayrıca 1593 yılına ait Midilli Ali Reis Camii de tarihi eserler arasında. Ayrıca askeri alanda yer alan Marko Paşa Köşkü de meşhur yerlerden.

  Anadolu Kavağı'nın arka taraflarında tepede yer alan Yoros (Ceneviz) Kalesi de ayrıca görülebilecek yerler arasında. Burada hem Karadeniz hem de boğazı muhteşem manzara eşliğinde seyredebilirisiniz.

  Anadolu Kavağı'ndan Karadeniz tarafına doğru gittiğinizde ise diğer şirin yerlerden Poyrazköy ve Anadolu Feneri'ne ulaşırsınız.
   


Sayfayı Paylaş