Anadolu Efesi Facebook Oyunu

Konusu 'Sosyal Medya' forumundadır ve GuNaHKaR tarafından 21 Ocak 2015 başlatılmıştır.

 1. GuNaHKaR Well-Known Member


  Facebook Anadolu Efesi

  Anadolu Efesi; Kendi alanında Türkiye açısından ilkleri taşıyan ve Çanakkale ve Kurtuluş Savaşı’nın işlendiği Anadolu Efesi oyununda amaç, kurgulanmış haritalar üzerinde savunma birlikleri ile stratejiler geliştirerek, düşman birliklerinin cepheyi geçmesine izin vermemek. Oyuncular, savunma hatları oluşturulurken farklı özelliklere sahip savunma birliklerini seçer, yerleştirir ve en iyi strateji için geliştirirler.

  Düşmanlar kim?

  Oyundaki haritalarda belli bir güzergah üzerinde hareket etmekte olan düşman birlikleri direnç, hız ve önem gibi farklı özelliklere sahipler.

  Anadolu Efesi "Tower Defense" tarzındadır. Herhangi klavye/fare performansına bağlı olmaması, gerektiğinde oyunu durdurabilmeniz her türlü ortamda kolaylıkla oynayabilmenize imkan sağlıyor.

  Oyunun yapımcıları Cem Öztürk ve Serhat Nasırlıoğlu Anadolu Efesi hakkında bilgiler verdiler. Cem Öztürk, tüm prosesini hazırlarken, Serhat Nasırlıoğlu da oyunun görsel ve işitsel tasarımını üstlendi.
  Oyun haritalara bölünmüştür, her cephede belli sayıda düşman birliği bir çok kez cepheyi yarmak için sızma hareketi yapacak, amacınız düşman birliklerini haritanın çıkışına ulaştırmamak.

  Her denemelerinde farklı tipte ve sayıda olacaklardır, engellediğiniz her düşman tipi için puan ve altın kazanacaksınız, bu altınlarla zorlu ve kalabalık düşman birliklerini engelleyecek güçlü savunma birlikleri oluşturmalısınız.

  Anadolu Efesi Nasıl Oynanır?

  Klavye tuşları ile ( w tuşu, a tuşu, s tuşu, d tuşu ) haritada dolaşınız, fare ile oyun panelinden savunma birliği seçip, farklı özelliklere sahip askerlerden altınınız yettiği herhangi birini tutup-sürükleyerek haritaya bırakınız.

  Oyna düğmesine basmanızla beraber düşman birlikleri haritaya girmeye başlayacakladır. Yerleştirdiğiniz savunma birlikleri bu düşmanları durdurmaya çalışacaktır. Elediğiniz her düşman için altın kazanacak, bu altınlarla savunma biriminiz üzerine tıkladığınızda çıkan panelden biriminizi güçlendirmede, etki alanını gemişletmede, hızlandırmada veya haritaya başka savunma birlikleri eklemede kullanabilirsiniz.

  Oyun sırasında çıkmak istediğinizde menüden çıkışı tıklarsanız, puanınız hesabınıza eklenir.
   


Sayfayı Paylaş