Amerika'da Yaşam Hakkında Genel Bilgiler ve Uyarılar

Konusu 'Yurtdışı-Göçmenlik' forumundadır ve EjjeNNa tarafından 16 Eylül 2008 başlatılmıştır.

 1. EjjeNNa Administrator


  Amerika'da Yaşam Hakkında Genel Bilgiler ve Uyarılar  Amerika'da hergün yeni birşey öğreneceğinizi düşünerek, sürekli geliştirmek ve eklemek üzere yararlı olacağını düşündüğümüz bir takım genel bilgiler hazırladık.
  • Hiçbir zaman okumadan herhangi bir belgeye imza atmayın.
  • Evinizi telefonla arayacak pazarlamacılar olacaktır. Asla ne olduğunu anlamadan evet demeyin. Bu tür önerilerin arkasında dolandırıcılık olabilir.
  • Telefonla alışveriş yapıyorsanız güvenliğinden emin olmadığınız sürece kredi kartı numaranızı veya sosyal güvenlik numaranızı vermeyin.
  • Herhangi bir kaza görürseniz en yakın telefondan 911'i aramaya çalışın. İlk yardım konusunda bilgili değilseniz müdahale etmeyin. Ters bir durumda sorumlu tutulabilirsiniz.
  • Amerika'da sağlık hizmetlerinin pahalı olduğunu göz önünde bulundurarak sağlık sigortası yaptırmalısınız. Bunun için okulunuzun sağlık hizmetleri bölümüne gidip uygun bir sigorta şirketi bulabilirsiniz. Çoğu okul sağlık sigortası yaptırmayı zorunlu kılmaktadır.
  • Amerikan vatandaşı olmayan tüm yabancıların (Green Card sahipleri de dahil) 22 Temmuz 2002 tarihli karar ile adres değişikliklerini 10 gün içerisinde INS'e bildirmeleri gerekmektedir. ABD'de ikamet hakkı olan veya Green Card sahiplerinin INS'in web sitesinden adres değisiklik formunu (AR-11) doldurup aşağıda belirtilen adrese göndermeleri gerekmektedir. Adres değişikliklerinin yerel INS bürolarına şahsen bildirimleri ek bir önlem olarak tavsiye edilmektedir.
   


Sayfayı Paylaş