Amerikada Burslar

Konusu 'Yurtdışı-Göçmenlik' forumundadır ve EjjeNNa tarafından 12 Eylül 2008 başlatılmıştır.

 1. EjjeNNa Administrator


  Amerikada Burslar Hakkında


  Amerika'da yüksek öğrenim görmek pek çok öğrencinin hayali olmasına rağmen kişisel kaynaklarla masrafları karşılamak oldukça güçtür. Lisans
  eğitimi için okul ücreti, kitaplar, konaklama gibi masraflar yılda 15,000 ila 40,000 dolar arasında değişmekte, lisansüstü eğitimde maliyetler daha da yukarılara çıkabilmektedir. Bu nedenle, burslar eğitiminizi finanse etmeniz için ideal yoldur. Burs imkanı çok sınırlı olduğundan, yüzlerce aday arasından sıyrılıp burs kazanabilmek için sıradışı özelliklere sahip olmak ve burs olanaklarını araştırmak gerekir. Yabancı öğrencilerin büyük çoğunluğu sizinle aynı durumda olacağı için bu tür ayarlamaları Amerika'ya gelmeden önce yapmış olmanız yararınıza olacaktır.


  Amerikada Burslar bölümünden, türlerine veya kaynaklarına göre burs çeşitlerini öğrenebilir, öğrenci kredileri ile Türkiye veya Amerika kaynaklı burslara ulaşabilir, burs arama linkleri nden faydalanabilirsiniz.

  Fulbright Özel Dosyası için tıklayınız.

  Yurt dışında burs veren kurum sayısı ve toplam burs kontenjanı sayısı çok kısıtlıdır, buna karşılık burs talep eden kişi sayısı ise çok fazladır.

  Kimlerin şansı fazla!
  Burs almak için başvuru yapanların sayısının oldukça yüksek olduğunu düşünürseniz sizi bir adım öne götürecek kişisel yeteneklere sahip olmanız gerekiyor. İyi derecede bitirilmiş okul, yeterli düzeyde yabancı dil bilgisi sizi rakiplerinize oranla daha avantajlı duruma getirecektir.

  Kimlerin şansı az!
  Yüksek öğrenim görmek istediğini ülkenin dilini bilmiyorsanız. Eğitim hayatınız boyunca bir başarınız yoksa. Önemli projelere imza atmamışsanız burs alma şansınız yok gibi bir şeydir.
   


Sayfayı Paylaş