Ameliyatsız Burun Estetiği Nasıl Yapılır

Konusu 'Sağlık-Genel' forumundadır ve elif tarafından 19 Kasım 2008 başlatılmıştır.

 1. elif Moderator


  Ameliyatsız Burun Estetiği Nasıl Yapılır
  Burun estetiğini cerrahi bir müdahale yapmadan gerçekleştirmek artık mümkün. Tabiî ki bu uygulamanın her burun için uygun olamayacağını bildirmekte fayda var. Ancak bazen çok problemli olmayan burunlarda veya kişinin ameliyat ve sonrası dönemden çekindiği, cerrahi müdahaleye sıcak bakmadığı durumlarda dolgu, botoks ve peeling uygulamalarını tek tek veya birlikte kullanarak estetik açıdan güzel bir burun elde edebiliyoruz. Ameliyatsız olarak burun ucu bölgesi, burun sırtı ve burun derisi olmak üzere üç temel bölümde değişiklikler yapabilmekteyiz.

  Burun ucunda neştersiz neler yapılabilir
  Burun ucunu botox enjeksiyonuyla birkaç milimetre yükseltmek mümkün. Burun ucu ile dudak arasında bulunan ve burun ucunu aşağı çeken kasın 1-2 ünite botoks enjeksiyonu ile bloke edilmesi sonucu burun ucu yükseltilmiş oluyor. İşlemin en önemli avantajı tabiki sadece birkaç dakika içerisinde gerçekleştirilmesi.

  Yine burun ucunun dolgu maddeleri yardımıyla geçici olarak belirginleştirilmesi, yükseltilmesi kullandığımız diğer bir yöntem. Ayrıca istenilen değişikliğe bağlı olarak botoks ve dolgu maddesi enjeksiyonunu burun ucunda birlikte kullanabilmekteyiz. Heriki uygulamada deneyimli estetik cerrahlar tarafından yapıldığı vakit son derece başarılı sonuçlar vermektedir.

  Burun sırtında neştersiz olarak yapılabilecek değişiklikler nelerdir
  Burun sırtındaki çukurluklar, düzensizlikler dolgu maddesi (hyaluronik asit veya radiesse) enjeksiyonu ile çok başarılı bir şekilde giderilmektedir. Genelde burun sırtında gördüğümüz kavisli kemik veya kıkırdak yapının arka ve ön taraflarına yapılacak enjeksiyonlar ile burun sırtının kemik törpülenmeden düz görünmesini sağlayabiliyoruz. Burun-alın bileşkesine yapılacak dolgu enjeksiyonları ile burun-yüz uyumunu estetik açıdan çok daha uygun bir hale getirmekte yine bu yöntemle mümkün olmaktadır.

  Burun derisinde yaptığınız değişiklikler neler?
  Estetik burun ameliyatlarından sonra, burun derisinin daha gergin, canlı ve parlak göründüğü bir gerçek. Neştersiz olarak yaptığımız burun estetiği girişimlerinde ise peeling uygulamaları ile, burun derisindeki lekeleri gidermekte, burun derisinin yenilenmesini sağlayarak daha canlı ve parlak bir yapıya kavuşmasını sağlamaktayız.

  Neştersiz burun estetiği uygulamalarının avantaj ve dezavantajları nelerdir?
  Neştersiz burun estetiği uygulamalarının en önemli avantajlarını şöylece sıralayabiliriz:
  -Anestezi gerekmemesi
  -İşlemlerin hiç iz bırakmadan gerçekleştirilmesi
  -Sadece 10-15 dakika içerisinde uygulamanın yapılması
  -Uygulama sonrası bir iyileşme süreci gerekmemesi

  Her yöntemde olduğu gibi tabiki bu yönteminde kendine has bazı dezavantajları mevcut. Yöntemin dezavantajlarını kısaca sıralayacak olursak
  -Elde edilen sonucun geçici olması (botox 6 ayda, dolgu 12 ayda etkisini kaybeder)
  -Yapılabilecek değişikliklerin sınırlı olması

  Hangi hasta profili neştersiz burun estetiği uygulamaları için ideal dir?
  Tipik olarak böyle bir profili oluşturmak doğru değildir. Kişinin beklentileri alındıktan sonra bu yöntemle yapılabilecekler kendisine anlatılır, eğer bu değişiklikler neştersiz burun estetiği isteyen birey için yeterliyse uygulamaya geçilir. Ancak genel olarak nefes alma problemi olmayan, burunda eğriliği olmayan, burun sırtında kısmi bir çıkıntı ve burun ucunda kısmi bir düşüklük bulunan, ameliyat olmak istemeyen ve bu yöntemle yapılacak değişikliklerin geçici olduğunu anlayıp kabul eden her birey neştersiz burun estetiği yaptırabilir.

  Bu noktada tabiki uygulayıcının burun estetiği, botoks ve dolgu uygulamalarında yeterli deneyim sahibi bir estetik cerrahi uzmanı olması gerektiğini özellikle hatırlatmak istiyorum. En basit uygulamaların bile yeterli bilgi ve deneyim sahibi olmayan ellerde oldukça zararlı yöntemlere dönüşebileceğini unutmamak gerekiyor.
   


 2. Sol_Barış Well-Known Member

  bu maddenin fiyatı nedir:)??**
   

Sayfayı Paylaş