Amasra Ulaşım

Konusu 'Turkey' forumundadır ve GamZe tarafından 27 Ekim 2009 başlatılmıştır.

 1. GamZe Moderator


  Amasra Ulaşım
  Şehirlerarası ulaşımı sağlayan karayolu, batıda Çaycuma - Devrek (Zonguldak), Mengen - Yeniçağa (Bolu), güneyde de Safranbolu (Karabük - Gerede (Bolu) üzerinden E-80 otoyolu ile E-5 devlet yoluna ulaşmaktadır. Doğuda Cide (Kastamonu), güneyde de yine Safranbolu (Karabük) üzerinden Orta ve Doğu Karadeniz ve İç Anadolu'ya açılmaktadır.

  Bartın'dan Ankara, İstanbul, İzmir, Trabzon, Bursa ve Antalya'ya her gün düzenli otobüs seferleri yapılmaktadır.

  Bartın ile Amasra arasında ise her yarım saatte bir minibüs seferleri vardır.

  Ankara-Gerede-Mengen-Devrek-Bartın-Amasra: 385 Km dir. Ankara'dan yola çıktınız. Safranbolu üzerinden de Amasra'ya gidilebilir. Dilerseniz burada biraz soluklanıp yola devam edebilirsiniz yada tatilinizin dönüşünde Safranbolu'ya uğrarsınız. Buralarda her mevsim yağmur yağabilir ve geceleri serin olabilir.turkeyarena.com O yüzden yaz da olsa tedarikli gelinmelidir Amasra inişine de dikkat edin, çünkü yol virajli ve dik. Yol yağmurdan dolayı kaygan olur, o yüzden arabayı dikkatli kullanmanızı öneririz.

  Vaktiniz müsaitse, Amasra'ya gelmeden önce yol üzerinde bulunan, Türkiyedeki tek örnek Kuşkayası Yol Anıtı ziyaret edilebilir. Amasra'yı en güzel gözlemleyebileceğiniz Bakacak mevkiine ulaştığınızda, tüm yorgunluğunu alan, o inanılmaz, muhteşem manzarayı, ciğerlerinize tertemiz dağ havasını çekerek seyredebilirsiniz.
   


 2. GamZe Moderator

  Karayolu: Ankara-Gerede-Mengen-Devrek-Bartin-Amasra: 385 Km dir. Ankara'dan, Safranbolu yolu da kullanılabilir. Amasra yoluna çok dikkat. Özellikle yağmurlu günler de temkinli olmakta fayda var.

  İstanbul'dan, İzmit-Bolu-Yeniçağ-Karasu-Zonguldak yoluyla ya da İzmit-Bolu-Yeniçağ-Devrek-Çaycuma yolu kullanılabilir.

  Bartın'dan Ankara, İstanbul, İzmir, Trabzon, Bursa ve Antalya'ya her gün düzenli otobüs seferleri yapılmaktadır.

  Bartın ile Amasra arasında.ise her yarım saatte bir minibüs seferleri vardır.

  Bartın- Amasra - 17 Km.
  Bartın- Ankara - 283 Km.
  Bartın- İstanbul - 420 Km.
  Bartın-İzmir - 720 Km.
   

Sayfayı Paylaş