Altolamprologus Compressiceps, Tanganika Cichlid Tatlı Su Balığı

Konusu 'Akvaryum' forumundadır ve EmRe tarafından 17 Mart 2011 başlatılmıştır.

 1. EmRe Well-Known Member


  Akvaryum/Tatlı Su Balıkları/Tanganika Cichlid
  Balıklar, Bitkiler, Akvaryumlar, Ekipmanlar, Dış filtre, İç filtre, Balık yemleri, Aksesuarlar, Akvaryum resimleri, turkeyarena.net, Akvaryum fiyatları, Akvaryum bakımı, Balık bakımı, Su kaplumbağası, Cichlid, Yunus ciklet...


  Ortak İsim: Altolamprologus Compressiceps (Sıkıştırılmış Cichlid)
  Bilimsel Adı: Altolamprologus compressiceps
  Dağıtım: Afrika/Tanganika
  Beslenme: Omnivor(Etçil ve Otçul)
  Mizaç: Orta Agresif-Kendi türüne agresif
  PH: 7.0-8.0
  Sıcaklık: 23C - 25C
  Maksimum Boy: 15 cm
  Ana renkler: Gri, Siyah, Altın
  Cinsiyet: Erkeklerde yüzgeçler dişilere göre daha uzun ve büyüktür.Erkekler daha iridir.
  Bakım: Protein ve sprulina içerikli pul yemler ve dondurulmuş gıdalarla beslenmelidir.Yemlere karşı, diğer cichlidler gibi saldırgan davranış göstermez.Her ne kadar, 75-80 litre akvaryumlarda beslenebilir tezide olsa, en az 200 litrelik akvaryumlarda beslenmelidir.Yavaş büyüyen bu balıklar için, akvaryumda bolca kayalardan oluşturulmuş mağaralar bulundurulmalıdır.
  Bakımı zor olmamakla birlikte, suyun temiz tutulmasına ve gerekli su parametrelerinin sabit olarak sağlanmasına dikkat dilmelidir.Akvaryumunuzda haftada bir düzenli su değişiklikleri yapılmalıdır. turkeyarena.net
  Sıkıştırılmış cichlid yavaş hareket eden sakin bir balıktır.Diğer türlerin saldırılarına karşı, vücudunu yukarıdan aşağıya dik tutarak iyi savunma yapar.Koloniler halinde bakılması gerekir.
  Akvaryuma ilk alındığında bir hafta gibi uzun bir sürede, tankta görünmeyebilir.Bu gayet normaldir ve akvaristan endişe yapmasına gerek yoktur.
  Bu balık orta ve dip yüzücüdür.
  Üretim: Üretimi kolaydır.Yumurtlama, kabuk veya dar mağaralar içne yapılır.Erkek daha sonra gelerek, yumurtaları döller.
  Dişide yumurtaları koruma içgüdüsü oldukça fazladır.Erkek de dişi balık ve yumurtaların bulunduğu bölgeyi korur.Yumurtalardan 8-10 gün içinde yavrular çıkar.Ebeveyn balıklar tanktan çıkarılmalıdır.Küçük balıklarda su değişikliklerine dikkat edilmelidir.
  Yumurtlama ve yavrunun oluşması, bu balığın çok çekingen bir tür olmasından dolayı, çoğu akvarist tarafından gözlemlenmesi hemen hemen imkansızdır.Yumutlama dar bir kabuk içinde yada mağara yarığında gerçekleşir.
  Yavruların ergenliğe ulaşması, eşleşme olgunluğu 2 yıl gibi bir zamanı kapsayabilir.
   


Sayfayı Paylaş