Almanya yöresel kıyafetler

Konusu 'Ülkeler' forumundadır ve RüzGaR tarafından 29 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

 1. RüzGaR Super Moderator


  Almanyanın yöresel kıyafetleri resimleri
  almanya geleneksel giysileri kıyafetleri, yöresel kıyafetler almanya, almanya milli yöresel elbiseleri giysileri

  [​IMG]

  Geleneksel Alman Giyimi: Alman Modasına bakış

  Üstü dar altı geniş elbise
  Bir Dirndl Almanya Güney alanında giyilen geleneksel bir elbise vardır. Başlangıçta, Dirndl halk kıyafeti basitleştirilmiş bir sürümüdür. Bu, gerçekte, 19. yüzyılda oldu Avusturya görevlileri, üniforması oldu. Eski günlerde, her köye bile bu elbiseyi kendine özgü bir tarzı vardı.

  Dirndl tüm kıyafeti oluşturan birçok giysiler oluşmaktadır. Bu bir bluz, tam boyu etek, ve önlük giyilen bir elbisenin üst kısmı vardır. Antik gün Dirndl çok basit tasarımlar gördüm. Bugün, biri aynı çok pahalı sürümleri rastlamak mümkündür. Bu geleneksel Alman kıyafeti kış günlerinde için daha ağır bir tasarıma tarz edildi. Bu gibi durumlarda, örneğin kalın pamuk veya yün gibi malzemelerin etek ve apron için kullanıldı.

  Dirndl sadece geleneksel etkinlikler için bugün giyilir. Bugün biri görebilirsiniz parlak renkli giysiler ile karşılaştırıldığında önceki günlerde, Dirndl yumuşak renkleri çoğunlukla oldu. Bugün mevcut tasarımları da modern trendlere uygun olarak değiştirilir. Dirndl ve önlük bir düğüm kadının evli olduğunu göstermek için bir sembol olarak kabul edilir.

  Lederhosen
  Lederhosen Almanca deri pantolon demek. Bunlar diz pantolon, ve Alpin alanları ve çevresindeki yerellerin Germen erkekler tarafından giyilirdi. Lederhosen deriden imal edilmiştir. Alman giyim Bu geleneksel tarzı ayrıca 16 yaşına kadar genç Alman erkek tarafından giyilen edildi. Gibi geleneksel Bavyera giysiye ile karşılaştırıldığında, daha az Lederhosen bu durumlarda dekore edildi. Onlar her zaman böyle jartiyer ve ön kapakları gibi özellikleri vardı. Lederhosen Güney Almanya'nın dağlarda giyilirdi ve biniciler ve avcılar tarafından tercih edildi.

  Tracht
  Geleneksel Alman giyim Tracht denince olmadan tam olamaz. Geleneksel Tracht tarzı Landhausmode yaratılmasına yol açmıştır. Landhausmode çiftçiler ve köylüler tarafından giyilen kostümler gelen onun etkilerini görür. Bu kıyafeti için, keten ve keçe malzemesi büyük faydası yoktur.

  Gamsbart
  Gamsbart ayrıca geleneksel Alman giyim bir parçasıdır. Gamsbart aslında bir süsleme unsuru bir formu olarak kullanılan saç bir tutam olduğunu. Bu Trachten şapka üzerine giyilir. Burada, saçın alt ucunda metal ve dışarı bir fırça gibi üst kısmı iplikçiklerin geçirilir. Eski geleneklere göre, bu sadece şapka yerleştirildi. Bugün bile, Gamsbart giyim bir parçası olarak kullanılan ve aynı zamanda bayan giyim demlenir.

  Bu toplumun alt tabakalarının ait insanlar kahverengi veya gri tonlarında giymek zorunda olduğu, sadece 16. yüzyıla kadar muhtemelen oldu. Aslında, mavi tonlarında giysiler sadece tatilleriyle giyilirdi. Sanayi devrimi, 19. yüzyılın ortasında yer aldığında, fabrika yapımı giysiler pazarları ele geçirmek başladı. Hatta daha sonra, 19. yüzyılın sonunda bu yerel elbiseleri bir canlanma gördü. Bu, piyasada bulunurlar, bugün dirndls modern tarzları görülebilir.

  [​IMG]

  [​IMG] [​IMG]
   


Sayfayı Paylaş