Ali Ağaoğlu'nun Başarı Öyküsü

Konusu 'Güncel Konular' forumundadır ve BaRıŞ tarafından 5 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

 1. BaRıŞ Well-Known Member


  Ali Ağaoğlunun Başarı Öyküsü
  Ali Ağaoğlu'nun Başarı Öyküsü, ali ağaoğlu başarı hikayesi, kısaca Ali Ağaoğlunun Başarı Öyküsü, Ali Ağaoğlu nun başarı sırrı, Ali Ağaoğlu'nun Başarı Öyküsü nedir, Ali Ağaoğlu hayat hikayesi

  Ali ibrahimağaoğlu, türk inşaat sektörü duayenlerinden ve işadamıdır. Renkli kişiliğiyle ve özel yaşantısıyla tanınmaktdır. inşaatları, oynadığı reklamlar, Spor araba koleksiyonu ve imam nikahlı olduğu söylenen eşiyle gündeme gelmektedir. Ağaoğlu şirketler grubun kurcusu ve yönetim kurulu başkanı olan Ali Ağaoğlu 3 mart 1954 tarihinde Trabzon bir ilçesi olan Of‘ta doğmuştur.

  1981 yılından itibaren toplu konut siteleri üretmeye başlayan Ağaoğlu Şirketler Grubu, özellikle 1990’lı yılların sonlarında başladığı “My” konseptli yaşam alanları ile ülkemizde inşaat sektörünün geleceğini belirleyen isim oldu.

  My World, My Office, My Towerland gibi projeleri ile Ataşehir, Ayazma ve Çekmeköy bölgelerine büyük bir canlılık getiren Ağaoğlu Şirketler Grubu, 2010 yılını 1 milyar TL’lik bir ciroyla kapatırken, 2011 yılı için kendisine 2 milyar TL’lik bir hedef koyarak alanında liderliği sürdürmekte. Şirketinin televizyonda yayınlanan reklamlarında rol alarak halk ile yakın ilişkiler kuran, farklı bir iş adamı profili çizen Ağaoğlu, iş yaşamının yanı sıra özel hayatı ve lüks araba tutkusuyla da kendisinden bolca sözettirdi.

  Aralarında Ferrai, Tesla ve Bentley’in de bulunduğu lüks araba koleksiyonu ile pek çok gazeteye ve tv programina haber olan başarılı iş adamı, lüks araba tutkusu ile tanınıyor.

  Ali Ağaoğlu halen ayrı yaşadığı ilk eşi ile evlidir ve bu evlilikten üç çocuk sahibidir. İlerleyen yaşına rağmen günde 15 ila 17 saat arasında çalışarak kendisini dinç tuttuğunu belirten başarılı iş adamı, 25’den fazla şirketi bünyesinde barındıran Ağaoğlu Şirketler Grubu’nun kurucusu ve halen Yönetim Kurulu Başkanı’dır.

  [​IMG]

  İşini seven insanın başarısız olamayacağını iddia eden Ali Ağaoğlu, işini ve çalışmayı çok sevdiğini belirterek, çalışanlarıyla arasında bir gönül bağı bulunduğunu, ekibine daima güvendiğini ve takım çalışmasına inandığını söyledi. İş yaşamında daima kazan-kazan prensibiyle hareket ettiğini söyleyen Ağaoğlu, “Her zaman para kazanmayı düşünemezsiniz. Biz, tüm projelerimizde tüketiciden yana tavır aldık. ihtiyaçları ve beklentileri çok iyi saptadık. 2001 yılında kriz nedeniyle tüm yatırımlar durmuşken,‘oturup ağlamayacağız, iş yapacağız’ diyerek 5 projeye kazma vurduk ve 2 binin üzerinde konut sattık. Kriz döneminde ev alınmaz algısını yıktık. Hem biz hem de bizden konut alanlar kazandı” dedi. Ağaoğlu, “Ekonominin dışında her şeyi konuşuyoruz. Asıl öncelikli sorunumuzun bu olduğu gözden kaçırılıyor. Türkiye’nin genç nüfusuna iş ve aş verilmezse sosyal olaylarkaçınılmaz olarak tırmanır. Buna karşın,gelir düzeyi artar, insanlar rahat yaşamayabaşlarsainanıyorum ki; bugün toplumumuzda yaşanan çekişmelerin, uyuşmazlıkların çoğu son bulur. Ben Türkiye’nin gücüne inanan bir insanım” diye konuştu.

  BABAM İDOLÜMDÜR
  “Benim en büyük idolüm babamdır”, diyor Ağaoğlu ve şöyle devam ediyor: “Liderim olmuştur. Arkadaşlarım orada burada gezerken ben mühendislerin başına gidiyordum. Çalışma şevkini de babamdan aldım. Hırsım vardır. Risk almayı severim. Ama hırsım, aklımın önüne geçmemiştir. Babamın “Parayı başının üzerine alırsan paranın ağırlığı seni çökertir, ama parayı ayağının altına alırsan seni yüceltir” sözü, benim hayat felsefem olmuştur.”

  Ali Ağaoğlu ilk konut projelerini ise şöyle anlatıyor: “1980’ler toplu konut döneminin patladığı yıllardı. Binlerce konut yaptım. Fabrikalar kurdum. Turizme 1988 yılında girdim. Yine o zamanın şartlarına göre binlerce konut yaptım. Türkiye’de en büyük tuğla fabrikaları benimdir. O yönüm hiç bilinmez. Şu anda inşaatlarda kullandığım tuğlalar kendi tuğlalarım.”Ağaoğlu,My Concept projeleriyletanındı. Amaondan önce de 1980’li yıllarda 300-500 konutluk çok büyük inşaatlaryaptı.Ağaoğlu, My Concept projesiyle5 yıldızlı oteldearanan tüm yaşam standartlarını orta gelirli insanların erişebileceği hale getirdi. Ağaoğlu, My Consept’le ilgili şu değerlendirmeleri yapıyor: “İnsanlar için konut başını sokacağı bir yer iken My Concept ile yaşam biçimi ve statü oldu. Bu tür projelerde en büyük engel arazi bulmaktır. O da zaten bende vardı.Sonuçta hızlı birbüyüme yakaladık.”
   


Sayfayı Paylaş