Alfa Spider 2010

Konusu 'Diğer Markalar' forumundadır ve oguzturk tarafından 11 Haziran 2010 başlatılmıştır.

 1. oguzturk Administrator Staff Member


  [​IMG]
  Otomobil dünyasının unutulmazları olan Guiletta Spider ve Duetto'nun mirasını başarıyla canlandıran bir dizayn ve çok iyi dengelenmiş bir stil: Alfa Spider. Bir Alfa klasiği olan ön ızgarası, dört egzoz borusu, koruyucu "roll-bar"ları, agresifliği ve zarafetiyle Alfa Spider, sportifliğin yeni tanımı.
  Alfa Spider'ın kaput ile mükemmel uyum sağlayan güçlü farları, sadece yolu aydınlatmakla kalmıyor, aynı zamanda Alfa teknolojisi hakkında geleceğe ışık tutuyor.

  Alfa Spider - Performans ve güç
  Alfa Spider'ın motorları da, en az kendisi kadar eşsiz... Alfa Romeo'nun en güçlü motoru olan 3.2 JTS V6, aynı zamanda Q4 dört teker çekişine sahip. 260 hp güç üreten bu motorun, 100 km/s'e sadece 7 sn'de ulaştığını düşünürseniz, sürüş keyfi ve yüksek performansın onun ayrılmaz birer parçası olduğunu kabul edersiniz. 2.2 JTS motor, 4 silindirli ikiz kam mili, 16 valf ve faz değişkeni ile mükemmelliğin sınırlarını zorluyor. 185 hp'lik güç üretmesine rağmen oldukça hafif olan bu motor, bunu alüminyum alaşımlı motor bloğuna ve silindir başlarına borçlu. Sırayla dönen iki adet şaft, titreşimi azaltırken 6 silindirli motorların tipik özelliği olan sarsıntısız sürüş keyfini doyasıya yaşamanızı sağlıyor. Tork eğrisi düşük devirlerde bile yüksek değerlere ulaşabilen bu motorlar, vites küçültmeden güvenli bir sürüş sağlıyor (2.2 JTS için 230 Nm ve 3.2 JTS V6 için 322 Nm). Ayrıca, EURO 4 koşullarına uygun maksimum emisyon kontrolü sağlayan bu iki motor, mükemmel performansa düşük tüketim değerleriyle ulaşıyor.

  Alfa Spider - Gücün anahtarı
  Masmavi gökyüzünün altında, inanılmaz motor gücünü hissetmek ve özgürlüğün tadına varmak istiyorsanız, Alfa Spider kullanmalısınız. Alfa Romeo mühendisliğinin bu olağanüstü otomobil için yarattığı iki eşsiz motor var: 3.2 JTS V6 ve 2.2 JTS. Sürekli değişken emilim ve egzoz valflarının kontrolünü sağlayan "Twin Phaser" sistemli bu motorlar sırasıyla 260 ve 185 hp güç üretiyor. En son teknolojik özelliklere sahip bu iki motor, hayallerinizin kapısını açan altın birer anahtar.

  [​IMG][​IMG]
   


Sayfayı Paylaş