Alfa Romeo 'Giulietta'sını buldu

Konusu 'Diğer Markalar' forumundadır ve OrKuN tarafından 5 Aralık 2009 başlatılmıştır.

 1. OrKuN Well-Known Member


  Alfa Romeo 'Giulietta'sını buldu
  İLK olarak '148', daha sonra da 'Milano' ismi ile yollara çıkacağı söylenen, ancak şirket yöneticilerinin son anda aldığı kararla Giulietta adını alan Alfa Romeo'nun yeni kompakt modeli, 2010 yılının ikinci çeyreğinden itibaren Avrupa'da yollara çıkacak.

  100'üncü yaşını kutlamaya hazırlanan İtalyan otomobil üreticisi Alfa Romeo, kompakt sınıfta yer alan yeni temsilcisi Alfa Romeo Giulietta'yı tanıttı. Öncüsü, Alfa 147 modeli ile uzun süre kompakt sınıfta mücadele eden İtalyan üretici, ismi ile ilgili pek çok spekülasyon yaratan yeni modelini sonunda gün ışığına çıktı. Uluslararası anlamda ilk tanıtımı 2010 yılında Mart ayında düzenlenecek olan Cenevre Otomobil Fuarı’nda gerçekleştirilecek olan Giulietta adını, Alfa Romeo’nun 1950’li yıllarda ilk olarak tanıttığı 'Giulietta' model ailesinden alıyor. İlk olarak 148, daha sonra da 'Milano' ismi ile yollara çıkacağı söylenen ancak şirket yöneticilerinin son anda aldığı kararla Giulietta adını alan yeni model, 2010 yılının ikinci çeyreğinden itibaren Batı Avrupa'da satışa sunulacak.

  [​IMG]

  Coupe'yi andırıyor
  Giulietta, markanın sınırlı sayıda üretilen süper spor otomobili 8C Competizione'den esintiler taşıyor. Genel olarak bakıldığında sivri profile sahip olan araç, LED farları ve 'Trilob' şekilli klasik Alfa ızgarasıyla öne çıkıyor. Bir coupe’yi andıran tavan ve profil tasarımının dışında, aracın tek kapılı bir otomobil gibi görünmesini sağlayan gizli kapı kolları da öncüsünden miras kalan özelliğini yansıtıyor. Giulietta’nın tasarımının en çarpıcı yönünü ise farklı geometrik yapıların buluştuğu arka bölüm oluşturuyor. LED teknolojili ve aracın profiline kadar genişleyen arka ışıklandırma grubu, Brera modelini andıran arka cam ve bagaj kapağı tasarımı ile birlikte geniş tamponlar, yeni modelin göz alıcı yönlerini oluşturuyor. 350 litrelik bir bagaj hacmine sahip olan Giulietta, öncüsüne göre 70 litre daha fazla yükleme hacmi sunuyor. Yepyeni bir platform üstüne geliştirilen ve 2.63 metrelik bir aks mesafesine sahip araç, 4.35 metre uzunluğa, 1.46 metre yüksekliğe ve 1.80 metre genişliğe sahip.

  Onun da "DNA" sı var
  Otomobilin davranışını, farklı sürüş tarzları ve yol koşullarına göre özel olarak uyarlayan Alfa DNA'ya, Mito'dan sonra Giulietta'da da yer verilmiş. Üç farklı ayar (Dinamik, Normal ve Her Türlü Hava Koşulu) seçeneklerini içeren bu sistem, tüm versiyonlarında standart olarak sunulacak. Bu sistem ayrıca motorun, direksiyonun ve Q2 elektronik diferansiyelinin çalışma parametreleri üzerinde değişiklik yapmanın yanı sıra denge kontrol sisteminin (VDC) tepkilerinin de değişmesini sağlıyor.

  Çevreci dost motorlar
  Alfa Romeo, Giulietta’da ikisi benzinli olmak üzere dört farklı motor seçeneği sunuyor. Tamamı Euro 5 ile uyumlu olan ve 'Start&Stop' sistemini kullanan motorlar 105 beygir gücündeki 1.6 litrelik dizel motorla başlıyor. Diğer turbo dizel motor seçeneğini ise 2.0 litre 170 beygir gücündeki motor oluşturuyor. Multiair teknolojisine sahip benzinli seçenekler ise 1.4 litre 120 beygir ve 170 beygirlik motorlardan meydana geliyor. Ayrıca Giulietta’nın 1.8 litre 235 beygir gücündeki 'Quadrifoglio Verde' konfigürasyonlu en sportif versiyonu da bir süre sonra versiyonlar arasına eklenecek.
  04.12.2009, Cuma
   


 2. OrKuN Well-Known Member

Sayfayı Paylaş