Alfa 6 yeni modelle Türkiyede 5 yılda satışını 10a katlayacak

Konusu 'Oto Haber' forumundadır ve OrKuN tarafından 19 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

 1. OrKuN Well-Known Member


  [​IMG][​IMG]
  İTALYAN Fiat'ın bünyesinde yer alan ve bu yıl kuruluşunun 100'üncü yılını kutlayan Alfa Romeo, 2014 yılına kadar 6 yeni modeli piyasaya sunarak dünyada satışlarını 5 kat, Türkiye'de ise 10 kata yakın artırmayı hedefliyor.
  Alfa Romeo CEO'su Harald Wester, Fiat Grubu CEO'su Sergio Marchioenne'nin 5 yıllık global planı doğrultusunda yeni modelleri sırayla piyasaya sunacaklarını belirterek, 2009 yılında 100 bin adet olan satışlarını bu yıl 120 bin, 2014 yılında ise 500 bin adede yükseltmeyi hedeflediklerini söyledi. Tofaş CEO'su Ali Pandır ise aynı hedef doğrultusunda Türkiye temsilcisi oldukları Alfa Romeo'nun satışlarının 5 yıl içinde 10 kata yakın artışla 2 binin üzerine çıkacağını söyledi.

  Kuzey Amerika'ya dönüyor
  Alfa Romeo’nun kompakt sınıfta yer alan 147 modelinin yerini alan Giulietta'nın eylül ayında Türkiye'de satışa sunulmasıyla çıkışa geçeceğini kaydeden Pandır, 2014 yılına kadar piyasaya çıkacak diğer yeni modeller hakkında şu bilgileri verdi: "Giulietta’nın platformu üstünde 2012’den itibaren bir SUV üretim hattına girecek. Bununla birlikte bir büyük diğer SUV modeli ise 2014 yılında üretim bandından inmeye başlayacak. Bu iki model aynı zamanda Alfa Romeo markasının yeniden Kuzey Amerika pazarına dönüşünü simgeliyor. Avrupa pazarlarında 3 kapılı olarak satılan küçük sınıftaki MiTo modelimizin 5 kapılı hatchback versiyonu ise 2013 yılından itibaren hem Avrupa hem de Kuzey Amerika pazarında satışa sunulacak. Birçok Avrupa pazarında kademeli olarak satışına başlanan ve Eylül ayından itibaren ülkemizde satışına başlanacak olan Alfa Romeo Guilietta, 2014 yılında Kuzey Amerika pazarında da satışa sunulucak. Bununla birlikte Giulia adı verilecek yepyeni bir sedan ve station wagon model ailesi ise 2012 yılında tüm dünya pazarlarına yönelik olarak devreye girecek. Yeni Alfa Romeo Spider modeli ise 2013 yılından itibaren devreye girecek olup Kuzey Amerika’da üretilecek."

  1 haftada 20 adet sattı
  Giulietta modeli için 1 haftadır ön sipariş almaya başladıklarını söyleyen Alfa Romeo Türkiye Marka Direktörü Arzu Çolakoğlu, şunları dile getirdi: "Kısa sürede 20 adetten fazla araç satışı gerçekleştirdik. Eylül ayında resmen Türkiye’de satışa sunacağımız kompakt sınıftaki yeni modelimizden ön sipariş vererek satın alan müşterilerimize ise araçlarını ağustos ayından itibaren teslim etmeye başlayacağız. Yılbaşında bu yıl 500 adetlik bir satış öngürmüştük. Fakat Giulietta’nın getirdiği itici kuvvetin etkisiyle çok rahatlıkla 500 adedi geçip 700 adetlere ulaşacağımızı görüyoruz."
   
  25 bin Euro'nun altında olacak
  ALFA Romeo’nun bir asırlık tarihsel sürecini taçlandıran Giulietta, 1.4 litrelik 120 ve 170 beygirlik benzinli motor ve 1.6 litre 105 beygir ve 2.0 litrelik 170 beygirlik turbo dizel motorlarla Türkiye'de satılacak. Giulietta’nın en güçlü motor seçeneğini ise 1.8 litre 235 beygirlik benzinli motor versiyonu oluşturacak. Araç, 25 bin Euro'nun altında bir fiyatla satışa sunulacak.
  [​IMG]
  05.07.2010, Pazartesi
   


Sayfayı Paylaş