Alfa 159, hem zayıfladı hem içini yeniledi

Konusu 'Diğer Markalar' forumundadır ve OrKuN tarafından 20 Ağustos 2008 başlatılmıştır.

 1. OrKuN Well-Known Member


  Alfa Romeo’nun sportif görünümlü ve estetik tasarımı ile geleceği yakalayan 159 modeli, 2009 model yılı için yenilendi. Alfa 159, yeni iç mekanıyla yolcularını daha konforlu ve zarif bir atmosferde ağırlıyor..

  [​IMG]

  Ünlü otomobil tasarımcısı Giorgetto Giugiaro’nun ve Alfa Romeo Tasarım Merkezi’nin ortak çalışmasından doğan sıra dışı çizgilere sahip Alfa 159, yüksek performans ve konforu, güvenlik ve kaliteyle birlikte sunmaya devam ediyor. Alfa 159 ve Alfa 159 Sportwagon modellerinde ilk göze çarpan değişiklik, artık beyaz aydınlatmalı olan gösterge paneli. Grafik açısından da yenilikler içeren gösterge panelinin dışında orta konsolda da kayda değer değişiklikler söz konusu. Tüm Alfa 159 ve Alfa 159 Sportwagon versiyonlarında opsiyonel olarak sunulan navigasyon sistemi daha kullanıcı dostu bir arayüze kavuşturulmuş. Orta konsolun alt kısmında yer alan ve standart olarak yer alan çift bölgeli klima sistemi kumandaları da kullanıcının dikkatini dağıtmayacak ergonomiyle yenilenmiş. Hem ön hem de arka koltuklar, daha iyi yan tutuş, konfor ve diz mesafesi sunacak şekilde yenilenirken, Alfa 159 Sportwagon’un arka koltuk minderleriyse, sırtlıklar katlandığında tamamen düz bir yükleme zemini oluşturabilmek için yeniden tasarlanmış. Ayrıca kullanıcıya daha kolay kullanım imkanı sunmak adına önceleri aracın iç mekanındaki tavandan açılan bagaj kapağı artık bagaj kapağındaki logo’ya basılarak açılıyor.

  Yenilenen Alfa 159 ve Alfa 159 Sportwagon’un yürüyen aksamında birtakım geliştirmeler gerçekleştirilmiş. Artık otomobilin rot kolları, viraj denge çubukları ve fren kaliperleri de artık alüminyumdan üretiliyor. Yapılan işlemler sonucunda yeni Alfa 159’un 44 kg daha hafif olması sağlanmış. EuroNCAP çarpışma testlerinden 5 yıldız alan araç tüm versiyonlarında 7 hava yastığını standart olarak sunuyor. Araçta 3 benzinli 1 dizel olmak üzere 4 farklı motor görev alıyor. Alfa Romeo bayilerinde yerini alan yeni Alfa 159 ve Alfa 159 Sportwagon modelleri 2009 model yılı dahilinde 33 bin 150 Euro’dan başlayan fiyatlara satışa sunuluyor..

  [​IMG]


  20.08.2008, Çarşamba
   


Sayfayı Paylaş