Alarko ATAG Yoğuşmalı Kombi/Kazan - E Serisi

Konusu 'Kombi' forumundadır ve OrKuN tarafından 15 Ağustos 2008 başlatılmıştır.

 1. OrKuN Well-Known Member


  YENİ ATAG Yoğuşmalı Kombi/Kazan - E Serisi

  [​IMG]




  Avrupa’da enerji tasarrufu ve çevrenin korunması için resmen desteklenen kombi ve kazanlar.

  Villalardan küçük apartmanlara, küçük ticari işletmelerden büyük oteller, turizm tesisleri, lokanta, restoran vb. gibi işletmelere, okul ve sosyal tesislere kadar geniş uygulama alanı.

  ATAG E - Kombide kompakt tasarım, yüksek verim (22-32 kW)

  Yoğuşma Teknolojisi ile Ulaşılan % 107 Süper Yüksek Verim

  Baca gazlarının ısısının geri kazanılmasına dayanan üstün yoğuşma teknolojisi ve paslanmaz çelikten ısı eşanjörü ile model kapasitelerine göre % 106,6 - % 107,3 verim değeri (TS EN677’ye göre; 50-30ºC çalışma koşullarında).

  ATAG patentli, özel tasarımlı paslanmaz çelik borulu ısı eşanjörü ile en yüksek düzeyde ısı transferi ve ömür boyunca aynı yüksek verim garantisi.

  Benzersiz Modülasyon ve “Gradient Line” Teknolojileriyle Ekonomik Konfor

  ATAG kombi ve kazanlarında “modülasyon” teknolojisi ile alev boyu enerji ihtiyacına göre %16-100 arasında ayarlanabilir ve “Gradient Line” teknolojisi ile sıcaklık artışı kontrol edilir. Böylece cihaz en uygun koşullarda, en düşük kapasite ile çalışır. 1 kW bile fazla enerji harcanmaz. Konfor sürekliliği sağlanır, cihazın çalışıp durması minimuma indirilir.

  Çevre Dostu

  Yüksek verimi ve yoğuşma teknolojisi sonucu AB’nin desteğini kazanan, standartların çok altında emisyon değerleri: NOx sınıfı (EN483) 5, CO2 emisyonu %9.

  Üstün Özellikler

  • Duvara yerleştirilir. Boyutları eş değerleri arasında minimumdur: ATAG E’nin genişliği 500 mm. Yer işgal etmez, yer kazandırır.
  • Özel taze hava/atık gaz setleri yerleştirmede esneklik sağlar.
  • Estetik görünümü ile iç ortama uyum sağlar.
  • Hermetik yanma odalı olduğu için bacaya gerek yoktur, yerleştirmede esneklik sağlar.
  • Ani ısıtıcılı eşanjör ile hızlı sıcak su.
  • Hızlı ve bol sıcak su: dakikada 17 litreye varan (E32C), 38ºC’da kullanım sıcak suyu.
  • Doğalgaz ve propan ile kullanılabilir.
  • Kullanımda esneklik: Cihaz üzerindeki geliştirilmiş elektronik beyinli panelden kullanımın yanı sıra dış ortam sensörüne ya da oda sıcaklığına bağlı olarak çalıştırma (ATAG-Smart), programlı çalıştırma (ATAG-BrainQ) olanakları. Kaskad uygulamaları, farklı ısıtma devreleri, yüzme havuzları, boyler sistemleri gibi daha sofistike sistemler için gelişmiş Mad Q hatasız ayarlama.
  Güvenilir, Sağlam, Uzun Ömürlü Üstün ATAG Teknolojisi

  • Seramik Yakıcı: Özel malzemeden yapılma, ön karışımlı, minimum ısı kaybı, en düşük alev boylarında bile kararlı ve tam yanma, düşük emisyon.
  • Paslanmaz Çelik Isı Eşanjörü: ATAG patentli, kanatçıksız düz paslanmaz çelik borulu, yüksek ve sabit verimli, uzun ömürlü.
  • Özel Ateşleme Sistemi: Düşük ve yüksek kapasitelerde hassas iyonizasyon düzeneği ile sorunsuz ve sessiz ateşleme.
  • NTC Sensörleri: NTC tipi elektronik sensörlerle hassas su akışı, tesisat gidiş/dönüş, baca gazı ve kullanım sıcak suyu sıcaklık kontrolü.
  • Gelişmiş Beyin ve Arıza Kontrolü: Cihazın tüm işlev ve ayarlarını LCD ekrandan görme olanağı. Kendiliğinden arıza teşhisi ve gösterimi
  • “Gradient Line”: Homogen sıcaklık artışı ve ideal modülasyon koşulları sağlanır.
  • Tam Güvenlik: Emniyetli ve sessiz ateşleme sistemi, iyonizasyonla alev sönme kontrolü, 3 bar emniyet ventili, düşük ve yüksek gaz basıncı emniyeti, donmaya karşı 2 kademeli koruma, baca emniyeti, otomatik hava atma.
  • Antiblok Sistem: Tıkanmayı önlemek için belirli zaman aralıklarında pompa otomatik çalışır.
  • Arızasız Çalışma: ATAG kombi ve kazanlarında sık sık arıza yapan membran ve mikroşalter olmadığı için daha güvenli çalışma ve daha uzun kullanım süresi sağlanır.
  ATAG Verwarming BV tarafından Hollanda’da üretşilen ve tüm Avrupa pazarında satılan en son model ATAG kombi ve kazanları Alarko Carrier güvencesi ve mühendisliğiyle Türkiye’de.
   


 2. alibaratoz New Member

  selam, atag e22c kombim var. üzerinde baca sensörü koymamışlar. neyse ona bakarken 127 derece algıladı ve bloke oldu kodu 84 şimdi bunu nasıl çözmem gerek. reset le çözülmüyor. yardımcı olursanız sevinirim. şididen teşekkürler.
   
 3. OrKuN Well-Known Member

  Kalıcı arızalar (kalıcı kilitlenme) Hata kodu E-XX
  Geçici arızalar(kilitlenmeyi kendiliğinden açar) Hata kodu B-XX

  sizinki kalıcı hata olarak gözüküyor, resetleyerek hata çözülmüyor ise, yetkili servise başvurmanızı öneririm, aşagıdaki linkten bulunduğunuz şehirdeki yetkili servis bilgilerini öğrenebilirsiniz.

  Alarko Carrier - Gerçek Konfor için Kombiler, Klimalar
   
 4. alibaratoz New Member

  Semih teşekkür ederim öncelikle. bu işi servise başvurmadan çözmek istiyorum. Bu konuda teknik bilgin olduğunu biliyorum. kitapçığında bl 84 hakkında bilgi yok bu ne olabilir. muhtemelen bir kodla bu işi çözebilirim. diye düşünüyorum, yardımın olursa . bende teknik kökenliyim ama elimde yeterli döküman yok. alarkoyu tercih etmemin sebebide parça sıkıntısı olmaması ve kolay temin edebilinir olması. takdir edersinizki hiç bir firmanın teknik açıdan yeterliği olamadığı kanatindeyim.sizi tenzi ederek söylüyorum. Yardımcı olabilirseniz sevinirim... ilginiz içinde ayrıca teşekkür ederim....
   
 5. ot-gu Genel Sorumlu

  konu biraz teknik hata kodlarını içeren bilgi internette mevcut değil sanırım bulamadım, servisi telefon ile arayıp bu hata kodunun ne anlama geldiği hakkında bilgi öğrenmeye çalışabilirsiniz, kendi şehrinizdeki servis bilgi vermemeye çalışırsa diğer illerdeki servislerden birkaçınıda deneyebilirsiniz artık orası sizin ikna kabiliyetinize kalmıştır;) yalnız cihazı bilmeden fazla kurcalamak daha büyük problemlere neden olabilir.
   
 6. alibaratoz New Member

  ot-gu kardeşim teşekkür ederim. ilgin için kolay gelsin...
   

Sayfayı Paylaş