Alarko ATAG A Serisi Yoğuşmalı Kombi

Konusu 'Kombi' forumundadır ve OrKuN tarafından 28 Aralık 2008 başlatılmıştır.

 1. OrKuN Well-Known Member


  ATAG A Serisi Yoğuşmalı Kombi

  [​IMG]

  Ekonomi Denince, Akla Önce ATAG Yoğuşmalı Kombiler Gelir!
  Ekonomik yoğuşmalı kombi ATAG A, enerji maliyetlerinden tasarruf sağlamasının yanı sıra,uygun alış fiyatı ve düşük bakım maliyetiyle ideal bir üründür.

  Doğru tekniğin ve dayanıklı paslanmaz çelik ısı eşanjörünün kullanılması ve ATAG A serisi yoğuşmalı kombide uygulanan özel yenilikçi tasarım sayesinde, 50/30 ºC çalışma rejiminde %107,5 verime ulaşılmaktadır.
  ATAG A, ısıtma için en yüksek performansı sunmasının yanı sıra, yeni gelişmiş yüksek verimli şebeke suyu ısıtma teknolojisi sayesinde su ısıtmasında da olağanüstü yüksek performans sunmaktadır.

  Hem Cüzdanınız, Hem Çevre İçin...
  Cazip fiyat etiketinin yanı sıra, ATAG A yoğuşmalı kombi ile çevre dostu bir seçim yapmış olursunuz. Enerji tüketiminin daha düşük olması, aynı zamanda CO2 (karbondioksit) emisyonunun da azalmasını sağlamaktadır.

  Yüksek Doğal Gaz Tasarrufu!
  ATAG yoğuşmalı kombiyi seçerseniz, bugünkü gaz maliyetleri dikkate alındığında her yıl önemli ölçüde tasarruf sağlayarak hem bir kaç yıl içerisinde cihazınızı amorti etmiş, hem de çevreye ve ekonomiye katkı sağlamış olursunuz. Gaz maliyetlerinin giderek artması nedeniyle bu tasarruf ileride daha da yüksek bir seviyeye ulaşabilecektir.

  Paslanmaz Çelik Eşanjör ile Ömür Boyu Yüksek Verim
  ATAG A, olağanüstü kaliteyi sağlayan kanıtlanmış bileşenlerden oluşur. Eşsiz paslanmaz çelik ısı eşanjörü ATAG Anın kalbidir. Doğru tasarım ve güvenilir tekniğin yüksek kalite paslanmaz çelik ile birleşmesi ısı eşanjörünün çok güçlü bir kalbe sahip olmasını sağlar.
  Alüminyum eşanjör kullanılan yoğuşmalı kombilerde yoğuşma suyundaki sülfürik asit ile reaksiyona giren alüminyumun oluşturduğu alüminyum sülfat, film tabakası şeklinde eşanjör yüzeyinde birikerek ısı transferini engeller. Ayrıca zaman içerisinde eşanjör yüzeyinde korozyona neden olur. Bu sebeple ATAG uzun yıllardır, sülfürik asit ile reaksiyona girmeyen ve dolayısıyla üzerinde ısı transferine engel olan film tabakası oluşmayan, korozyona uğramayan paslanmaz çelik eşanjörler kullanmaktadır.
  ATAG eşanjörlerinde kanatçıksız paslanmaz çelik düz borular kullanır. Böylece kanatçıklı borulu eşanjörlerde zamanla, kanatçıkların arasında parçacıkların birikmesiyle oluşan verim kaybı yaşanmaz.
  ATAG, tüm kullanım ömrü boyunca aynı yüksek verim seviyesini korur ve verimi düşmeden yıllar boyu çalışır.

  [​IMG]

  Ömür Boyu Çok Düşük Toplam Maliyet
  Yoğuşmalı kombiler üzerinde gerçekleştirilen uzun soluklu hizmet ve bakım izleme ve karşılaştırma çalışmalarının ardından istatistiksel olarak ATAG cihazlarının çok düşük toplam maliyete sahip olduğu ortaya çıkmıştır. Bunun nedeni, bakım ve servis sıklığının az olması ve sürekli yüksek performanstır. ATAG cihazlarını seçtiğinizde, yakıt ve bakım masraflarınız önemli ölçüde azalacaktır.


  ATAG Verwarming BV tarafından Hollanda’da üretilen ve tüm Avrupa pazarında satılan en son model ATAG kombi ve kazanları Alarko Carrier güvencesi ve mühendisliğiyle Türkiye’de.
   


Sayfayı Paylaş