Akustik Gitar Klasik Gitar Farkı

Konusu 'Güncel Konular' forumundadır ve BaRıŞ tarafından 12 Haziran 2012 başlatılmıştır.

 1. BaRıŞ Well-Known Member


  Klasik Gitar mı, Akustik Gitar mı
  Akustik Gitar Klasik Gitar Farkı , akustik gitar ile klasik gitar arasındaki farklar, Klasik gitar ile akustik gitar arasındaki farklar nelerdir

  Klasik ve akustik gitarlar görünüm olarak da birbirlerine benzedikleri için genellikle birbirleriyle karıştırılırlar. Bu yüzden insanlar da klasik gitar mı almalıyım yoksa akustik mi diye kararsız kalıyorlar. İki gitar arasındaki belli başlı farklar şunlardır;

  - Akustik gitarların telleri metalden yapılmıştır. Klasik gitarın ise üstteki 3 teli metal alttaki 3 teli ise naylondur. Dolayısıyla akustik gitarın telleri daha serttir ve yeni başlayan biri tellere basmakta zorlanabilir.

  - Klasik gitarın klavyesi düz ve akustik gitara göre daha geniştir. Akustik gitarın klavyesi ise 1. perdeye doğru gittikçe incelir.

  - Akustik gitarın gövdesi nispeten klasik gitarınkine göre daha geniştir.

  - Akustik gitar genellikle penayla çalınırken, klasik gitarda pena yerine parmaklar (p-i-m-a) kullanılır.

  - Klasik gitar daha çok klasik parçaları (Rodrigo, Beethoven, Bach gibi.) çalmak içindir, Türkçe pop şarkılarında da kullanılır (Yaşar'ın, Ege'nin şarkıları vs.). Akustik gitar ise daha çok rock müzik şarkılarını (Şebnem Ferah, Mor ve Ötesi, Yaşar Kurt şarkıları gibi) çalmak içindir.
  Kaynak: gitardersim
   


Sayfayı Paylaş