Akaryakıt zamlarına protesto

Konusu 'Oto Yardım' forumundadır ve OrKuN tarafından 1 Eylül 2009 başlatılmıştır.

 1. OrKuN Well-Known Member


  Akaryakıt zamlarına protesto
  Tüketicileri Koruma Derneği (TÜKODER) Gebze Şubesi'nin son akaryakıt zamlarını protesto için 4 Eylül'de '4 dakika kontak kapatma', 4-6 Eylül 2009 tarihleri arasında ise 'akaryakıt almama' eylemi düzenleyeceği bildirildi. TÜKODER Gebze Şubesi'nden yapılan yazılı açıklamada, akaryakıta yapılan son zamlara tüketiciler olarak toplu şekilde tepki gösterileceği belirtildi.

  Akaryakıttan alınan vergilerin 'derhal' indirilmesi, zammın geri alınması, akaryakıtta tavan fiyat uygulamasının kaldırılması istenen açıklamada, isteklerinin yerine gelmesi için 'dünyanın en pahalı akaryakıtına kontak kapatılacağı' kaydedildi. Açıklamada, akaryakıt zamlarını protesto için 4 Eylül'de '4 dakika kontak kapatma', 4-6 Eylül tarihleri arasında ise 'akaryakıt almama' eylemi düzenleneceği belirtilerek, 'Vatandaş uyumuyor' mesajı vermek için de bu tarihlerde sürücülerin farlarını açık tutarak tepkilerini toplu halde dile getireceği vurgulandı.

  Açıklamada, özellikle kış aylarında gelirinin yüzde 40'dan fazlasını çeşitli akaryakıt ürünlerine harcayacak tüketiciler ile sivil toplum örgütleri eyleme destek vermeye çağrıldı.
  31.08.2009, Pazartesi
   


Sayfayı Paylaş