Aile Danışmanlığı Ataması 2012

Konusu 'Sosyal Konular' forumundadır ve BaRıŞ tarafından 12 Haziran 2012 başlatılmıştır.

 1. BaRıŞ Well-Known Member


  Aile Danışmanlığı Ataması 2012
  2012 aile danışmanlığı ataması, Atanamayan Öğretmen Aile Danışmanı Olacakmış, Ataması yapılmayan öğretmenlerden aile danışmanı yapılacak

  Aile Danışmanlığı Ataması hakkında bilgi
  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, atanamayan öğretmenler ile iletişim, sosyoloji, psikoloji mezunu 30 bin kişiden aile danışmanı ordusu kuracak Pilot uygulaması başlayan çalışmada hedef, yoksulluğu azaltmak, ailenin maddi ve manevi gidişatını yakından takip etmek Aile bütünlüğünün korunması, aile içi şiddetin önlenmesi ve yardıma muhtaç ailelere düzenli destek sağlanması amacıyla "her aileye bir sosyal danışman" sloganıyla hayata geçirilen programın ayrıntıları belli oldu. 2012-2017 yılları arasında 30 bin aile danışmanını göreve başlatmayı hedefleyen Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, bu alımlarda önceliği atanamayan öğretmenlere, iletişim fakültesi mezunlarına ve sosyoloji, psikoloji gibi alanları bitirenlere verecek. Danışmanlar, ortalama 2 bin lira maaş alacak.

  Aile danışmanı olmak isteyen adayların Bakanlık tarafından belirlenmiş kriterlere uygun sertifikalı eğitim programını başarıyla tamamlanması gerekiyor. Şuan 400 aile danışmanı 2 ilde göreve başladı ve eylülden itibaren yapılması beklenen atamalarla bu sayının çok daha üstünde atama yapılması bekleniyor. Bakanlık beş yılda ise aile danışmanı sayısını 30 bine çıkarmayı hedefliyor.

  Aile Danışmanı olmak isteyen adayların özellikle dikkat etmesi gereken husus ise katılacakları kursun yetkili bir üniversite ya da kurum tarafından verilmesi. Şuan bazı kurumların verdiği 100 saatlik aile danışmanlığı kursunun yeterli olmadığı ve katılımcı mağdur ettiği biliniyor.

  Aile Danışmanlığı kursu şuan Gazikent Üniversitesi ve Hacettepe Ünv. Tarafından veriliyor. Gazikent Üniversitesi 475 saatlik Aile Danışmanlığı Kursu Başlatıyor. Kursun başvuruları 25 Mayısta sona erdi. Kurslar Ankara, İstanbul ve Gaziantep’te düzenlenecek.
   


Sayfayı Paylaş