Ahli Cichlid Sciaenochromis Ahli

Konusu 'Akvaryum' forumundadır ve EmRe tarafından 27 Şubat 2011 başlatılmıştır.

 1. EmRe Well-Known Member


  Ahli Cichlid (Electric blue hap) Balığı

  Bilimsel Adı: Sciaenochromis Ahli, Sciaenochromis fryeri
  Dağıtım: Afrika/Malawi
  Beslenme: Omnivor(Etçil ve Otçul)
  Mizaç: Bölgeci-Agresif
  PH: 7.5-8.5
  Sıcaklık: 25C - 28C
  Su Sertliği: Orta-Sert
  Zorluk Seviyesi: 1
  En Az Akvaryum Hacmi: 200 lt
  Maksimum Boy: 20 cm
  Ana renkler: Mavi

  [​IMG]

  Cinsiyet: Erkekler olağanüstü mavi renkli, dişiler ise mat kahverengi yada gri renklidir. Erkeklerde sırt yüzgeçler kırmızı olan varyasyonları mevcuttur.

  Bakım: Bakımı kolaydır. Protein içerikli pul yem, Salamura karides, sivrisinek larvası, kankurdu ve diğer tüm yemleri kabul eder. Kendi türünde erkeklere karşı çok agresiftir. Tankınızda, bir erkeğe 3-4 dişi gelecek şekilde düzenleme yapmalısınız. Tankta, mağara tarzı kayalardan dekorlar hazırlanmalıdır. Ama ahli içinde geniş bir yüzme alanı bırakılmalıdır. Orta yüzücü olan ahli için büyük bir tank önerilir.

  Üretim: Üretimi zordur. Yumurtalar ağızda kuluçka yöntemi ile olgunlaşır. Erkek, çiftleşme döneminde aşırı saldırgandır. Üretim tankı, dişi balığın saklanabileceği şekilde dizayn edilmelidir. Olgun bir dişi 20-60 yumurtlama gerçekleştirir. Yumurtalardan yaklaşık 18-22 gün sonra yavru balıklar çıkar. Yumurtlama döneminde tanktan diğer türlerin çıkarılması gerekir. turkeyarena. Olgun bir üremeden, 20-40 yavru elde edilebilir. Yavru balıklar, artemia ve küçük hacimli yemlerle beslenmelidir.
   


Sayfayı Paylaş