Ağvaya Nasıl Gidilir, Ağva Ulaşım

Konusu 'İstanbul' forumundadır ve GamZe tarafından 5 Aralık 2008 başlatılmıştır.

 1. GamZe Moderator


  Ağvaya Nasıl Gidilir, Ağva Ulaşım
  ağvaya otobüsle nasıl gidilir, ağvaya gidiş, ağvaya giden otobüs firmaları
  Ağva'ya ulaşım artık çok kolay. İstanbul'a 97 km. lik uzaklıkta yer alan Ağva'ya, büyük bir bölümü otoban olan yoldan ulaşılabiliyor.

  Özel Araçla
  Eğer özel aracınız varsa aşağıda sizlere önerebileceğimiz birkaç güzergahı bulabilirsiniz:

  • 1.Güzergah
  [​IMG]Ümraniye-Şile yolunu takip edin. Şile'den sonra, Ağva'ya giden sahil yolunu kullanarak, Kabakoz, İmrenli, Akçakese ve Kurfallı güzergahını izleyin. Toplam bir buçuk saatte Ağva'ya ulaşabilirsiniz.

  • 2.Güzergah
  [​IMG]Ümraniye-Şile yolunu takip edin. Şile'ye gelmeden önce Pot Deresini geçtikten hemen sonra sağa dönen yola sapın. Ovacık, İmrendere güzergahını takip ederek, Teke güzergahını izleyebilirsiniz.

  • 3.Güzergah
  [​IMG]Ümraniye-Şile yolunu takip edin, Şile'den sonra, Ağva'ya giden dağ yolunu kullanarak, Teke güzergahını izleyebilirsiniz. Aslında her gidişinizde farklı bir güzergahı izleyebilir ve Şile-Ağva arası görebileceğiniz farklı güzelliklerin tadına varabilirsiniz.

  Otobüsle
  Özel aracınız yoksa otobüs ile de ulaşım imkanı var. İstanbul Harem'den 45dakika ve 1 saat aralıklar ile Şile-Ağva otobüsleri kalkıyor, aynı yolu kullanarak, önce Şile'ye, sonra Ağva'ya yolcularını güvenle ulaştırıyorlar. Hafta içinde daha çok yöre halkı ile yolculuk yapıyorsunuz. Daha fazla bilgi için otobüslerin kalktığı Harem'deki duraktan bilgi alabilirsiniz:

  Tel: (216) 334 11 24 - 391 13 47
   


Sayfayı Paylaş