Aft İçin Kür

Konusu 'Şifalı Bitkiler' forumundadır ve elif tarafından 29 Temmuz 2011 başlatılmıştır.

 1. elif Moderator


  Aft İçin Kür
  Aft nedir? Ağız içerisinde genel olarak yanak ve dudakları mukozasında, dil üzerinde, zaman, zaman diş eti üzerinde görülen solgun kırmızı sarı renklerle çevrili ülserleşmiş lezyonlardır.

  Aft oluşumunu hılandıran yiyecekler ve besin kaynakları baharatlar, tuz, patates cipsleri, sirke, turşu ve turunçgiller gibi besin maddeleri aft oluşumunun seyrini hızlandırır. Günlük yaşamında beslenme kadar etkili vardır. Stres, sıkıntı aft oluşumunu tetikler. Baş ağrısı özellikle migren, yüksek tansiyon yada gastrit gibi bir çok hastalığın nedenleri arasında aft oluşumu etkendir.

  Sigara kullananlar, tütün çiğneyenler b12 vitamini eksikliği olanlarda aft hastalığı daha sık görülmektedir. Aft sorunu genel olarak bir hafta ile on beş gün arasında değişen süre zarfında düzelmektedir. Bu süreyi kısaltmak ve yakalanmamak için bazı tedavi şekilleri vardır.

  Aft hastalığına yakalanmamak ve tedavi etmek için uygulayabileceğiniz yöntemler. Sıcak içecekleri azaltabildiğiniz kadar azaltın, yapamıyorsanız ? Sıcak içecekleri, biraz soğutarak tüketmeyi deneyin. Asitli içeceklerden uzak durun, kola, fanta, gazoz vb. Bunlara ek olarak bir bardak suya yarım yemek kaşığı tuz ilave ederek, bu su ile günde üç kez, sabah, öğlen ve akşam olmak üzere gargara yapabilirsiniz.
   


Sayfayı Paylaş