Aequidens Rivulatus(Yeşil Terör), Amerikan Cichlid Tatlı Su Balığı

Konusu 'Akvaryum' forumundadır ve EmRe tarafından 18 Mart 2011 başlatılmıştır.

 1. EmRe Well-Known Member


  Akvaryum/Tatlı Su Balıkları/Amerikan Cichlid
  Balıklar, Bitkiler, Akvaryumlar, Ekipmanlar, Dış filtre, İç filtre, Balık yemleri, Aksesuarlar, Akvaryum resimleri, turkeyarena.net, Akvaryum fiyatları, Akvaryum bakımı, Balık bakımı, Su kaplumbağası, Cichlid, Yunus ciklet...


  Ortak İsim: Yeşil Terör
  Bilimsel Adı: Aequidens Rivulatus
  Dağıtım: Güney Amerika
  Beslenme: Etobur
  Mizaç: Çok Agresif
  PH: 6.5-8.0
  Sıcaklık: 20C - 25C
  Maksimum Boy: 32 cm
  Ana renkler: Gri, Yeşil, Kırmızı, Turuncu
  Cinsiyet: Erkekler aynı yaştaki dişilere göre daha iridir.Erkeklerin sırt ve anal yüzgeçleri daha uzundur.
  Bakım: Bakımı kolay bir balıktır.Her türlü yemi kabul eder.Protein içerikli yemler, canlı ve dondurulmuş kankurdu ile beslenebilir.Arada sebze diyeti yapılmalıdır.
  200 litreden daha geniş akvaryumlarda bakılmalıdır.Haftada bir kez su değişimi yapılmalıdır.Su kalitesi yüksek ve değerler sabit tutulmalıdır.
  Akvaryumda saklanacağı alanlar oluşturulmalıdır.İyi bir kum kazıcı olduğu için, bitkilere zarar vermesede, köklerini akvaryum tabanından çıkardığı için bitki tavsiye edilmez.
  Üretim: Sıcaklık 25 C den daha fazla yükseltilerek ve anne ve baba canlı yemlerle beslenerek üremeye teşvik edilebilir. Ebeveynler, Çiftleşme döneminde oldukça agresif davranışlar sergiler.Alt yumurtlayıcıdır.Düz yumurta dökerler.400 adete kadar yumura sayısına ulaşabilirler.Anne ve baba yumurta ve yavrularını iyi korur. turkeyarena.net
   


Sayfayı Paylaş