Aequidens Pulcher-Mavi Acara, Amerikan Cichlid Tatlı Su Balığı

Konusu 'Akvaryum' forumundadır ve EmRe tarafından 18 Mart 2011 başlatılmıştır.

 1. EmRe Well-Known Member


  Akvaryum/Tatlı Su Balıkları/Amerikan Cichlid
  Balıklar, Bitkiler, Akvaryumlar, Ekipmanlar, Dış filtre, İç filtre, Balık yemleri, Aksesuarlar, Akvaryum resimleri, turkeyarena.net, Akvaryum fiyatları, Akvaryum bakımı, Balık bakımı, Su kaplumbağası, Cichlid, Yunus ciklet...


  Ortak İsim: Mavi Acara
  Bilimsel Adı: Aequidens Pulcher
  Dağıtım: Güney Amerika
  Beslenme: Omnivor(Etçil ve Otçul)
  Mizaç: Bölgeci
  PH: 6.5-8.0
  Sıcaklık: 20C - 26C
  Maksimum Boy: 16 cm
  Ana renkler: Siyah, Mavi
  Cinsiyet: Erkekler aynı yaştaki dişilere göre daha iridir.Erkeklerin sırt ve anal yüzgeçleri daha uzundur.
  Bakım: Omnivor olmasına rağmen, protein ağırlıklı gıdalarla beslemek gerekir.Pul yemler, dondurulmuş gıdalar ve kan kurdu gibi her tür besinleri kabul eder. turkeyarena.net
  Su değişikliklerinde dikkat edilmesi gereken bir balıktır.Özel su bakımı ister.Haftada bir kez su değişimi yapılmalıdır.(200 Litrenin altındaki akvaryumlarda)Su kalitesi yüksek ve değerler sabit tutulmalıdır.
  Akvaryumda saklanacağı alanlar oluşturulmalıdır.İyi bir kum kazıcı olduğu için, bitkilere zarar vermesede, köklerini akvaryum tabanından çıkardığı için bitki tavsiye edilmez.
  Karma akvaryumlarda, diğer cichlidlere karşı savunmacı olsa'da, kendi türünden olan yeşil terör kadar agresif değildir.
  Üretim: Sıcaklık 25 C den daha fazla yükseltilerek ve anne ve baba canlı yemlerle beslenerek üremeye teşvik edilebilir.Anne ve baba yumurtlama olayından sonra üreme tankından çıkarılmamalıdır.Alt yumurtlayıcıdır.Kalın çakıllı tabanda kuyular kazarak, yumurtlama olayı gerçekleşir.Anne ve baba yumurtaları korur.
   


Sayfayı Paylaş