Adrasanda Ne Yenir

Konusu 'Antalya' forumundadır ve GamZe tarafından 30 Ağustos 2008 başlatılmıştır.

 1. GamZe Moderator


  Adrasan'da Ne Yenir
  Adrasan Koyu üzerinde yer alan konaklama tesisleri ve restoranlar yöreye has deniz ürünlerini, ızgara çeşitlerini ve soğuk sıcak mezelerini deniz manzarası eşliği ile konuklarını ağırlıyorlar. Adrasan Deresi üzerinde yer alan tesislerden biri olan Lykia Edrassa ise konuklarına hem restoranda hem de dere üzerine kurduğu teraslarda zengin mönüsüyle ender bulunan taze balıkları sunuyor.

  Adrasan koyu ve Adrasan deresi boyunca yemek yenecek bir çok restoran arasında Lykia Edassa oteli restoranı deniz ürünlerinin değişik pişirim şekilleri ile haklı şöhrete sahip. Restoranda yemekler kadar, kahvaltılar da keyifli ortamlarda, hafif müzik eşliğinde, ördekler arasında, iştahla yeniyor. Taş fırın pidesi ve köy tereyağı, tulum peyniri, aroması yüksek portakal balı, köy yumurtalı, tarla domatesli kahvaltılar konukların beğenisini kazanıyor. Yörenin kaynak suyu ise, tadı, içim rahatlığı, yumuşaklığı, hafifliği ile kendinden söz ettiriyor.
   


 2. GamZe Moderator

  Adrasan koyunda restaurantlar yöre özgü deniz ürünlerini, ızgara çeşitlerini, sıcak-soğuk mezeleri deniz manzarası eşliğinde misafirlerine sunuyor. Akdeniz'in derin su balıklarını(grida, lahos, sinarit, akya) taze bir şekilde bulmak mümkün. Ayrıca bölgeye özel arapaşı, kölle, bozcalama, balcan gibi yemekleri de tatma fırsatı bulabilirsiniz.
   

Sayfayı Paylaş