Adınıza Açılmış Kaçak Hat Sorgulama

Konusu 'Sosyal Konular' forumundadır ve BaRıŞ tarafından 8 Ocak 2013 başlatılmıştır.

 1. BaRıŞ Well-Known Member


  Adınıza Açılmmış Kaçak GSM Hattı Sorgulama
  Kaçak Hat Sorgulama Servisi Açıldı Sizin adınıza Kaçak Hat açılmış mı Buyrun Sorgulayın ve Varsa Adınıza Açılmış Kaçak Hat Bir Telefonla Kapattırın işte detayları;

  Artık kişilerin TC kimlik nosu ile pek çok işlem yapılabiliyor. Bunlardan en kolayı da herhangi bir telefon bayisine gidip hat almak. Bu durumda sizin adınıza açılmış bazen yüzlerce telefon hattı çıkabiliyor. Bu hatların kötüye kullanılması durumunda ise yargılanacak kişi hattın üzerine kayıtlı olduğu kişi oluyor.

  Bu gibi dolandırıcılık işlemlerini dikkate alan BTK, yepyeni bir hizmet başlattı. Adına herhangi bir kaçak hat açılıp açılmadığını öğrenmek isteyenler; BTK'nın internet sayfasında açılan hat sorgulama bölümünden kimlik numaralarıyla adlarına başka hat açılıp açılmadığını öğrenebilecekler.

  Ayrıca adınıza açılan kaçak hatları bir telefon ile kapattırma imkanınız olacak. İnternet sitesinden yapılan sorgulamada adlarına kayıtlı ancak başkası tarafından kullanılan hatlar, GSM şirketi aranarak kapatılabiliyor.
  Bu uygulama 2 Ocak 2013 itibariyle vatandaşların kullanımına sunulmuştur.
  Başkalarına ait cep telefonu hatlarını kullananların ise 1 Ekim 2013 tarihine kadar ilgili GSM şirketlerine başvurarak taahhütname imzalayıp ücretsiz bir şekilde hatları kendi üzerine alabilecekler.

  Adınıza Açılmış Kaçak Hat Sorgulama
   


Sayfayı Paylaş