Adıma Sahte Facebook Hesabı Açılmış

Konusu 'Sosyal Medya' forumundadır ve OrKuN tarafından 20 Ocak 2015 başlatılmıştır.

 1. OrKuN Well-Known Member


  Adıma Sahte Facebook Hesabı Açılmış Ne Yapabilirim?

  Adınıza açılansahte Facebook ve Sahte Twitter hesaplarını nasıl kapatabileceğinizi anlatacağım. Sahte sosyal medya hesapları kullanıcıları çok fazla rahatsız etmektedir. Bu tarz sahte hesaplara karşı Facebook, Twittervb. savaş açmış durumdadır. Twitter yakın zamanda sahte hesap olduğunu düşündüğü binlerce hesabı kapatmıştı.

  Kişiler adına açılan Sahte hesap 'Özel hayatın gizliliğini ihlali' olarak değerlendirildiğinden çok ciddi cezai yaptırımları uygulanmaktadır. Sahte hesaplar kişiler için büyük bir problem oluşturmaktadır. Sosyal medya hesapları gerçek hayatımızla eşdeğer bir hal almaya başladı. Dolayısınla adınıza açılacak sahte bir hesap başınıza büyük dertler açabilir. Bu sahte hesaplar için neler yapabilir, nasıl önlemler alabilir, bu hesapları nasıl kapattırabilirsiniz adım adım sizlere anlatmaya çalışalım.

  Sonuç olarak hesap sahibi siz iseniz % 100 olumlu sonuc alabiliyorsunuz

  Öncelikle her ihtimale karşı hesabınızı Facebook üzerinden onaylayınız eğer hesabınız yok ise bir hesap açın ve kimliğinizi gönderin hesabınızı onaylamak için Tıklayınız.

  Anlatmak amaçlı Facebook CEO’su Mark Zuckerberg hesabında gösteriyoruz işlem işleyişini

  Öncelikle kendi hesabımıza giriyoruz aşağıdaki resimde gözüken hesabı adımıza açılan ( FAKE ) hesap profiline giriyoruz ve resimde gördüklerimizi uyguluyoruz

  [​IMG]

  - " Bu hesabı şikayet et " seçeneğine tıklıyoruz

  [​IMG]

  - " Bu zaman tüneli beni veya tanıdığım birisini taklit ediyor " seçeneğine tıklıyoruz

  [​IMG]

  - " Beni "seçeneğine tıklıyoruz

  [​IMG]

  - İncelenmesi için Facebook’a gönder seçeneğine tıklıyoruz ve hesabı Facebook’a bildiriyoruz ve ardından Maxsimum 48 - 72 saat bekliyoruz.

  [​IMG]

  # Ve önceden denemiş olduğuğumuz bir hesabın sonucu :)

  [​IMG]

  Belirttiğim işlem tahmini 5-6 saat içerisinde sonuçlandı ve hesap kapatıldı.

  Ve Sonucu DESTEK PANOSU’ndan takip edebilirsiniz , ulaşmak için Tıklayınız

  Şunuda belirmek isteriz adınıza açılan Facebook hesabı ( İsim soyad , Doğum tarihi , memleket vs. farklı olsa bile , Fotoğraflarınız aynı ise % 100 kapatılmaktadır. )
   


Sayfayı Paylaş