ABD, kadın çocuk demeden müslümanları katletmeye devam ediyor

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve abdulkadir tarafından 4 Eylül 2008 başlatılmıştır.

 1. abdulkadir Well-Known Member


  ABD, kadın çocuk demeden müslümanları katletmeye devam ediyor
  [​IMG]
  3 helikopterle 3 evi vurdular
  Pakistan’ın Güney Veziristan eyaletine havadan indirme yaparak etraftaki sivillere ateş açan işgalci Amerikan askerleri düzenlediği operasyonda yine kadın ve çocukları katletti

  Pakistan’ın Afganistan sınırı yakınlarındaki Güney Veziristan’da operasyon düzenleyen işgal gücü Amerika öncülüğündeki koalisyon askerleri yine sivilleri hedef aldı. AP ajansına konuşan Pakistanlı görgü tanığı Habib Han Vezir, Musa Nikow köyünde sabaha karşı bir Amerikan helikopterinin bir evin yakınına iniş yaptığını, evin içinde ve etrafında bulunan kişilere ateş açıldığını söyledi.

  Komando saldırısı
  İki yerel istihbarat görevlisi doğrularken, görevlilerden biri olayda çok sayıda sivilin yaralandığına dikkat çekti. Reuters’a konuşan görgü tanıkları ve güvenlik görevlileri de “Amerikan askerlerinin saldırısında” ölenler arasında 3 kadın ve 2 çocuğun bulunduğunu, 3 evi hedef alan bir harekat düzenlendiğini kaydetti. Kuzey Batı Sınır eyaleti Valisi Uveys Ahmed Gani de açıklamasında “Afganistan’dan gelen ve 3 helikopterle desteklenen komandoların saldırısında 20 sivil öldürüldü” dedi ve açıklamasını şöyle sürdürdü:

  Cevapsız kalmasın
  “Bu, Pakistan’ın egemenliğine yönelik doğrudan bir saldırıdır. Pakistan halkı ve silahlı kuvvetler ülkenin egemenliğini savunmaya başlamalı ve gereken cevabı vermelidir” Afganistan’daki NATO liderliğindeki çok uluslu güç ile ABD liderliğindeki koalisyon güçlerinden açıklama yapılmadı. Pakistan Savunma Bakanı Ahmet Muhtar da koalisyonun Pakistan topraklarında serbestçe faaliyet gösteremeyeceğine dikkat çekti. Amerikan askerleri önceki gün de dört sivili katlederek olayın yanlışlıkla meydana geldiğini açıklamıştı.

  Sicilleri oldukça kabarık
  Afganistan’ın başkenti Kâbil’deki köylere operasyon düzenleyen işgal koalisyonu güçleri geçtiğimiz ay 4, önceki gün de 2 Afgan çocuğu katletmişti. Amerikan güçlerinin sözcüsü Teğmen Nathan Perry ise dün yaptığı açıklamada şiddete karşı mücadele ettiklerini iddia etmişti.

  Irak’ta da gözleri döndü
  Irak’ta yaklaşık 6 yıldır kan ve gözyaşı akıtmaya devam eden işgalci Amerikan askerleri dün de 6 Iraklı güvenlik görevlisini öldürdü. ABD ordusu ise yaptığı açıklamada bir yanlışlık olduğunu bildirdi. Irak polisinin verdiği bilgiye göre, Amerikan askerlerinin teknesi Dicle Nehri’nde Tarmiya kasabası yakınındaki kontrol noktasının önünden geçerken, Irak askerleri ve polisi havaya uyarı ateş açtı. Polis, Iraklıların bunun bir Amerikan teknesi olduğunu bilmeden havaya ateş açtıklarını bildirdi. Açılan ateşte 6 Iraklının öldüğü, 10 Iraklının da yaralandığı belirtildi.

  Ebu Garib açılıyor
  Öte yandan, Irak hükümet sözcüsü Ali El Dabbağ, kabinenin, 2006’dan bu yana cezaevi olarak kullanılmayan Ebu Garib’i Savunma Bakanlığının talebi üzerine onararak yeniden açmayı kabul ettiğini belirtti. Cezaevinin ne zaman onarılacağı ve açılacağı kaydedilmedi. ABD askerleri Ebu Garib’te binlerce masuma işkence etmişti.
   


Sayfayı Paylaş