Abd de Sağlık Sigortasının İşleyişi

Konusu 'Yurtdışı-Göçmenlik' forumundadır ve EjjeNNa tarafından 14 Eylül 2008 başlatılmıştır.

 1. EjjeNNa Administrator


  Sağlık Sigortasının İşleyişi  Sigorta satın aldığınız zaman ödediğiniz prim, plan altında sigortalanan diğer kişilerin ödediği primler ile birleştirilir ve bu para havuzu, katkıda bulunan herkesin tıbbi masraflarını karşılamak için kullanılır. Çoğu Amerikalı ve yabancı öğrenciler için sigorta sadece beklenmedik durumlara ve artan tıbbi masraflara karşı bir korunmadır. Bir sağlık planına dahil olduktan sonra sigorta şirketiniz size bir sigorta kimlik kartı yollayacaktır. Bu kart sigorta primlerinizi ödemeye devam ettiğiniz sürece geçerli olacaktır. Unutmamanız gereken noktalar:
  • Sigorta kartınızı herzaman yanınızda taşımalısınız ve tıbbi tedavi gördüğünüz zaman kartı doktorunuza veya hastaneye göstermelisiniz.
  • HMO sigortası ile genellikle tıbbi bakım gördüğünüz sırada kartınızı gösterirsiniz ve gerekirse copayment ödersiniz. Ekstra faturalar direkt HMO tarafından ele alınır.
  • Indemnity ve PPO planlarında ise sigorta şirketi ödeme için yazılı bir istek almak zorundadır ve böylece sigorta herhangi bir ödeme yapmadan önce masrafları tekrar gözden geçirebilecektir.
  • İstek formunu tam doldurmalı ve sigorta şirketi sizden herhangi bir bilgi istediği zaman hemen vermelisiniz. Aksi taktirde sigorta şirketinin size veya doktorunuza yapacağı ödeme gecikecektir.
  • Bazı doktorlar ödemeler için sigorta şirketinizle doğrudan bağlantıya geçerler ama bazıları da sizin ödemenizi isterler ve sizde masrafların geri ödenmesi için sigorta şirketine gidersiniz. Tıbbi tedavi göreceğiniz zaman ödeme şeklini sormalı ve böylece ne umacağınızı bilmelisiniz.
  Sigortaya başvuru formu doldurmadan, priminizi ödemeden ve başvurunuz sigorta şirketi tarafından kabul edilmeden bir sigortaya sahip değilsinizdir. Bazı poliçeler ödeme başlamadan önce bir bekleme süresi belirlerler. Bu nedenle Amerika'ya varır varmaz hemen bir sigorta satın almak önemlidir. Bütün poliçelerin bir bitiş tarihi vardır ve masraflarınızın ödenmesinin devamını istiyorsanız bir sonraki primi ödemeniz gerekmektedir. Aksi taktirde sağlık sigortanız kesilecektir.
   


Sayfayı Paylaş