A3’ü kullandıkça, farkını daha iyi anladım

Konusu 'Audi' forumundadır ve OrKuN tarafından 31 Mayıs 2008 başlatılmıştır.

 1. OrKuN Well-Known Member


  Otomobil almayı düşünenler ve otomobil sahiplerini buluşturan forumlarda Audi A3 hakkında ilginç yorumlar yapılıyor. Bir araç sahibi, "Çok konforlu bir araç, ses yalıtımı çok iyi (dışarıdan ses almıyor, dışarıyla ilişkinizi kesiyor). 1.6 FSI motor, beklediğimden daha performanslı çıktı. Sürüş zevki üst düzeyde... Motor dışarıdan biraz gürültülü çalışıyor gibi geliyor; ama, aracın içine ses gelmiyor, hatta nişanlım ’Motor niye çalışmıyor’ diye sordu" ifadelerini kullanıyor.

  [​IMG]


  ALMAN otomotiv üreticisi Audi’nin lüks kompakt sınıftaki modeli A3, Kuzey Amerika’da otomobil pazarının en üst düzey otomobil güvenliği kuruluşu olarak gösterilen IIHS tarafından iki kez "En Güvenli Otomobil" seçildi. Türk A3 kullanıcıları da otomobilleri hakkında genelde olumlu yorumlar yapıyor.

  210’la bile güven verdi

  Bir araç sahibi, "Açıkçası ben bir tek yol sesinden memnun değilim. Sanki yol sesini içeri çok alıyor" yorumunu yapıyor ve "Belki de lastik ve yanakla ilgilidir" diye de ekliyor. Aynı araç sahibi, A3’ün çok klas bir yol tutuşu olduğunu, 210 kilometre hızla giderken bile güven verdiğini ifade ediyor.
  Bir diğer A3 kullanıcısı ise "Ben, A3’lerin kabin gürültüsünün çok düşük olduğunu düşünüyorum. Fakat, ambition modeldeki spor süspansiyonları iptal ettirmeyenlerin ince yanaklı lastikle yol gürültüsü alması doğal. Fakat bunun artı yanı ise yol tutuşunda gözleniyor" diyor.

  Kolay kolay yoldan çıkmaz

  A3 haricinde başka bir araç düşünmediğini söyleyen bir A3 sahibi "A3 tamamen bir karizma, prestij ve kalite aracı. Yani kağıt üstündeki verilere falan bakarsan zaten pahalı gelir, çünkü aynı özelliklteki başka araçları hep daha ucuza bulunur. Ama aldıktan sonra daha memnun olur musun orasını bilemem! Yol tutuşu önemli ama A3’ü de kolay kolay yoldan çıkaramazsın. Ralliye veya yarışa katılmayacak için yol tutuşuna ben önem vermiyorum" diye konuşuyor.
  Araç hakkındaki detaylı izlenimlerini yazan bir A3 kullanıcısı ise şu ifadeleri kullanıyor:

  1.6 FSI’nın performansı iyi

  "Çok konforlu bir araç... Müzik sistemi taktırdım, gerçekten iyi ses veriyor. Ses yalıtımı çok iyi (dışarıdan ses almıyor, dışarıyla ilişkinizi kesiyor)... 1.6 FSI motor, beklediğimden daha performanslı çıktı. Sürüş zevki de çok üst düzeyde. Motor, dışardan biraz gürültülü çalışıyor gibi geldi, fakat aracın içine ses gelmiyor. Hatta nişanlım kullanırken ’Motor niye çalışmıyor’ diye sordu. 1.6 FSI motor bence çok performanslı. Torku kuvvetli. Yokuşlarda araç yüksek vitesi kabul ediyor... Hele 2500-3000’ten sonra çok güçlü.Şu ana kadar kullandığım araçlarla kıyaslayamam...

  Yokuşları rahat çıkıyor

  Aynı sınıftaki diğer araçardan, niye biraz daha fazla para verdiğinizi kullanınca daha iyi anlıyorsunuz. İlk aldığımda bile beklediğimden az yaktı. Volkswagen’in normal 1.6 motorundan farkı olmadığını düşünenler vardı, acilen FSI motorlu bir araç kullanmalarını öneriyorum, çok başarılı bir motor. İlk aldığınızda seri olmadığı izlenimi veriyor ama yokuşları çok rahat çıkıyor. Üstelik 1000 kiloluk bir araçta değil, 1300 kiloluk bir araçtasınız... Sürüş konforu da iyi (2006 model A3). "...’dan başlayan fiyatlar... olayı vardır ya; işte o iş A3 de yok... Standart paketinde bile bir sürü donanım var."

  Yakıt tasarrufu için 120 km’den sonra 6’ncı vitesi kullanıyorum

  OTOMOBİL sahiplerine, "yakıt ekonomisi" avantajı sağlayan 6’ncı vites konusunda, bir A3 kullanıcısı şu yorumda bulunuyor: "Bence eksik yan mı, avantaj mı desem bilemiyorum ama, vites aralıkları kısa geldi bana. Uygun devri bulmak için vites değiştirmek zorunda kalıyorsunuz. 6 vitesli olunca böyle. 6’ncı vitesi 120 km’den sonra ekonomi yapmak için kullanıyorum. Ama diğer vites aralıkları kısa. Yarı hızlanan dur-kalklı trafikte bence sorun gibi duruyor."

  Bir araç sahibi ise bu konuda "Performanslı kullanmak istiyorsan, vites değiştirmek zorundasın" ifadesini kullanıyor. Keyifli bir sürüş keyfi tattığını söyleyen A3 kullanıcısı da, "A3, duruşü, stili, karizması, yol tutuşu ve işçiliği ile bence çok iyi. A3, hiç yabana atılacak bir araç değil" yorumunu yapıyor.
  102 beygirlik, 1.6 motora kasanın zayıf kaldığını düşünen bir araç sahibinin "1.6 FSI ise kesinlikle tavsiye ettiğim bir motor. Özellikle sakin kullanımda yakıt tüketimi inanılmaz düşüyor. Dizel mantığı ile çalışan bir motor olduğu için, düşük devirlerde de yüksek tork alabiliyosun ve bu yüzden gaza daha az basıyorsun, 6’ncı vites sayesinde yüksek hızlarda düşük yakıt tüketimi sağlıyor, ama normal 1.6 motordan biraz daha sesli çalışıyor. İyi yalıtımı sayesinde 3500 torka kadar ses duymazsın içeride" ifadeleri de dikkat çekiyor.

  Bu sürüş keyfini önce hiç almadım

  AUDİ A3 kullanıcılarından biri, "Zevkler ve renkler tartışılmaz ama A3’e hiç bir modifiyeyi yakıştıramıyorum. Bu kadar elit bir aracın Doğan’lardan, Şahin’lerden farkı kalmaması garip geliyor bana. Gidip üstüne kalitesiz jant takıncaya kadar, S Line almak daha mantıklı. Bence her şeyin orijinali güzel" ifadesini kullanırken, A3’ün sürüş konforu hakkında ise bir kullanıcı şöyle konuşuyor: "Bende A3 Ambition var. 100 bin kilometrede. Otomatik vites, orijinal deri koltuk, sürücü yolcu ve yan hava yastıkları, dijital klima, sunroof gibi ekipmanlar mevcut. Aracın sürüş konforu ve kalitesinden çok memnunum. Bir çok araç kullandım, bu araçtan aldığım sürüş zevki hiçbirinde yoktu. Yanlız benim aracım benzinlı ve otomatık olduğu için 100 kilometrede 10 litrenin çok üstünde yakıyor."

  Arka görüşü kısıtlı

  ARAÇ hakkında yapılan çok az sayıdaki olumsuz yorumdan birinde şu ifadeler kullanıldı:
  "Otomatik far sensörü ile birlikte sis farını kullanamıyosunuz, sis farların düğmelerinden kaynaklanıyor. Sis farını yakmak için manuele getirmek gerekiyor. El freni kol dayamayı engelliyor. El freni bence ergonomik değil. Arka görüşü biraz kısıtlı, arka camın küçük olmasından dolayı."
  Bir diğer araç sahibi ise "Çok düşündüm olumsuz yanını bulmak için! Araçta negatif tek yan, kalın lastiklerin yol sesini içeri alması. Motor sesi gelmiyor ama, ambition donanımla gelen kalın lastiklerde yol sesi duyuluyor" ifadelerini kullanıyor.

  30.05.2008, Cuma
   


 2. seckinyd Well-Known Member

  Valla kim ne derse desin AUDI gerçekten mükemmel bir araba bendede AUDI var ve ona bayılıyorum A3 ünde mükemmel olduğunu biliyorum sonuçta AUDI :D:D
   

Sayfayı Paylaş