7 Ay Sonunda Pazar Liderliğini Korudu

Konusu 'Oto Haber' forumundadır ve OrKuN tarafından 8 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

 1. OrKuN Well-Known Member


  Temmuz ayında en çok satan hafif ticari araç markası yine Fiat oldu
  ÖTV Dönemi ile birlikte istikrarlı biçimde üst üste ulusal pazar başarılarına imza atan ve Haziran ayı satış adetleriyle liderliğini pekiştiren Fiat, Temmuz ayında da gerçekleştirdiği 5 bin 126 adet araç satışıyla 7 ay sonunda ulusal pazarda en çok tercih edilen otomotiv markası olma unvanını korudu. Geçmiş dönemlerde olduğu gibi Temmuz ayında da Türkiye’nin 1 numaralı hafif ticari araç markası olarak dikkat çeken Fiat, yılın yedi ayı sonunda ise ulaştığı 46 bin 615 adetlik toplam satış performansıyla zirvede yer alıyor.
  Tofaş çatısı altında yer alan Fiat Binek ve Ticari Araçlar, 1. ÖTV döneminin ardından 2. ÖTV Dönemi’nde de başarısını devam ettirerek hem 7 ay sonunda toplam pazarda hem de hafif ticari araç pazarında liderliğini korumaya devam etti. Fiat, Temmuz ayında 3 bin 650 adeti Fiat markalı hafif ticari, bin 476 adeti Fiat markalı binek araç olmak üzere 5 bin 126 adetlik satış gerçekleştirdi. Temmuz ayında da Türkiye’nin en çok tercih ettiği hafif ticari araç markası unvanını koruyan Fiat, binek otomobil alanında da geçtiğimiz ayın en çok tercih edilen 5. markası olmayı başardı.
  Hafif ticari araç pazarında 7 ay sonunda 28 bin 854 adet; binek otomobil pazarında ise yine 7 ay sonunda 17 bin 761 adet satış ile Ocak-Temmuz 2009 döneminde 46 bin 615 adetlik bir toplam satışa ulaşan Fiat markası, yılın 7 aylık devresini önde tamamlamayı başardı.

  Fiat Binek ve Ticari Araçlar’ın Ocak-Temmuz döneminde gerçekleşen satışlarının 41 bin 342 adetiniyse Tofaş’ın Bursa’daki fabrikasında üretilen Fiat Fiorino, Fiat Doblo, Fiat Linea, Fiat Albea Sole ve Fiat Palio Sole oluşturdu. Editöre Not: Detaylı görsel ve bilgi için şifresiz olarak erişim sağlayabileceğiniz www.fiat.com.tr adresli web sitesinden faydalanabilirsiniz ya da Tofaş Kurumsal İletişim Departmanı’yla irtibata geçebilirsiniz.

  [​IMG]
  07.08.2009, Cuma
   


Sayfayı Paylaş