3 yılda sattığını bir yıla sığdırıp üst lige çıkacak

Konusu 'Nissan' forumundadır ve OrKuN tarafından 16 Nisan 2010 başlatılmıştır.

 1. OrKuN Well-Known Member


  NİSSAN, Türkiye'de son 3 yılda sattığı araç sayısını bir yıla sığdırıp ilk 10 marka arasına adını yazdırmak istiyor. Dünyada talep patlaması yaşayan Qashqai'ın Türkiye'de satışların omurgası olduğunu belirten Nissan Türkiye Genel Müdür Yardımcısı İlkim Sancaktaroğlu, “Qashqai Türkiye’de 3 yılda toplam 7 bin adet satıldı. Bu yıl 7 bin adet daha satıp bir üst lige çıkmayı hedefliyoruz” dedi. GEÇEN yıl krize rağmen Qashqai modeliyle Türkiye'de satışlarını yüzde 39 artıran Japon Nissan, 2010 yılında otomobil pazarında bir üst lige çıkmayı hedefliyor. Qashqai'ın Türkiye'de Nissan'ın omurgası olduğunu ve pazara sunulduğu günden bu yana büyük taleple karşılaştığını söyleyen Nissan Türkiye Genel Müdür Yardımcısı İlkim Sancaktaroğlu, “Qashqai Türkiye’de 3 yılda toplam 7 bin adet satıldı. Bu yıl ise 3 yılda sattığımız kadar Qashqai satışı hedefliyoruz” dedi.

  [​IMG]

  24 yılda böylesini görmedim
  Yenilenen Qashqai'ın Sapanca'da gerçekleşen tanıtımında konuşan Sancaktaroğlu, 2009 yılında 3 bin 800 adet Qashqai satıldığını, aracın yüzde 15.11’lik pazar payıyla SUV segmentinin lideri olduğunu belirtti. Sancaktaroğlu, şöyle devam etti: "Haziran ayına kadar tüm Qashqai’ler satıldı. Şu anda 650 kişi sırada bekliyor. Dünyada yılda 80-90 bin adet olarak planlanan Qashqai üretimi, talep nedeniyle artırıldı, 250 bin adete çıktı. Ancak, bu da yetmiyor. Dünyada olduğu gibi Türkiye’de de talebe yetişemiyoruz. Avrupa’da teşviklerin bitmesi nedeniyle, araç satışlarında düşüş gözlenirken, Qashqai’de talep devam ediyor. Otomotiv sektöründe geçen 24 yıllık çalışma hayatımda böyle bir şey görmedim.”

  İlk 10'a gireceğiz
  2010’un Nissan için bir atılım yılı olacağını anlatan Sancaktaroğlu, yenilenen Qashqai, yılın sonlarında doğru satışa sunulacak Juke ve yeni Micra ile lig değiştirmek istediklerini söyledi. Sancaktaroğlu, Türkiye’de yüzde 2 ve üstü pazar payı hedeflediklerini belirterek, “Ürün gamına katılacak yeni modeller ve yeni hafif ticari modellerimizle bu hedefimizi gerçekleştirip, en çok satan ilk 10 marka arasına gireceğiz” diye konuştu.

  Tarihin en çok satan modeli
  Qashqai, şu ana dek dünyada 510 bin adet satıldı. Nissan Türkiye Pazarlama Müdürü Mehmet Akın, Qashqai’ın bu satış adetleri ile Nissan tarihinde aynı sürede en çok satan modeli olma ünvanına sahip olduğunu kaydetti. Akın, Qashqai’nin segmentinde referans model olarak görüldüğünü belirterek, “Bizden test amacıyla araç isteyen çok sayıda marka var” dedi.

  Nissan'ın omurgası yenilendi
  NİSSAN'ın Crossover segmentinde yer alan modeli Qashqai yenilendi. 45 bin 990 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunulan yeni Qashqai’ de 4x2 1.6lt benzinli, 4x2 1.5lt dCi ve 4x4 2.0lt dCi motor seçenekleri bulunuyor. Otomatik vites seçeneği ise Auto 4WD 2.0lt dCi versiyonunda standart olarak sunuluyor. Yeni Qashqai’da ön, yan ve perde hava yastıkları, ESP, panaromik cam tavan, 18 inç alüminyum alaşımlı jantlar, ısıtmalı deri koltuk, çift bölgeli otomatik klima, Nissan Connect multimedya sistemi, Bluetooth, renkli görüntü kamerası ve akustik konser keyfi yaşatan BOSE ses sistemi gibi özellikler sunuluyor.
  05.04.2010, Pazartesi
   


Sayfayı Paylaş