23 Nisan Etkinlikleri

Konusu 'Çocuk Bölümü' forumundadır ve OrKuN tarafından 31 Mart 2013 başlatılmıştır.

 1. OrKuN Well-Known Member


  En güzel 23 Nisan etkinlikleri
  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda günün anlamina yaraşır şekilde çocuklara bayram havası yaratan öyle çok etkinlik var ki

  Çikolata yapım atölyelerinden tasarım ve sanat atölyelerine, harika tiyatro oyunları ve müzikallerden kitap şenliklerine, birbirinden renkli oyun ve yarışmalara kadar pek çok eğlenceli seçenek çocukları bekliyor.

  Borusan Contemporary Bizim Dünyamız Atölyesi
  Borusan Contemporary, Çocuk Bayramı kapsamında 21 - 22 Nisan'da 5-12 yaş arası çocuklar için atölyeler düzenliyor. "Bizim Dünyamız" isimli etkinlikte çocuklar seçtikleri ülkenin yerel kıyafetlerinden yola çıkarak kendi gölgelerini de kullandıkları bir "asamblaj - bir araya getirme" projesi yapacaklar.

  Çocuklar, sanat eğitimcisi Gazi Selçuk yönetiminde ve sanatçı İlke Yılmaz eşliğinde; eğlenceli bir ortamda tasarımlarını gerçekleştirerek, unutulmaz bir gün yaşayacaklar.

  Etkinlik kapsamında iki çocuktan oluşan takımlar halinde gerçekleşecek çalışmalar sonunda ortaya çıkan yapıtlar ziyaretçiler tarafından da görülebilecek.
  Yer: Borusan Contemporary, Perili Köşk İstanbul

  Mövenpick Hotel Çikolata Kursu
  Mövenpick Hotel İstanbul, 23 Nisan'da 7-14 yaş arası çocuklar için Çikolata Yapımı Kursu düzenliyor.

  Başaşçı Giovanni Terracciano ve ekibi tarafından uygulamalı olarak verilecek olan kursta; çikolata eritme, saklama ve işleme gibi bilgilerin yanı sıra beyaz ve siyah çikolata yapımı, çikolata ile meyve ve fındık kaplama öğretilecek. Minik katılımcılara, sertifikaları ve günün anısına özel olarak tasarlanmış önlükleri hediye edilecek. Çocuklar ayrıca, İtalyan usulü pizzalar ve leziz Mövenpick dondurmalarının keyfini çıkaracaklar.

  Maçka Parkı'nda 23 Nisan eğlencesi
  Wish İstanbul Organizasyon’un düzenlediği 23 Nisan şenliğinde 3-12 yaş grubu çocuklara özel; tek pota basketbol yarışması, açık hava sineması, diskotek, pilates ve beden hareketleri, sihirbaz, jonklör, akrobasi, balonlar, pandomim, palyaço, yüz boyama gibi interaktif ve eğlendirici aktiviteler yer alacak.

  Ayrıca Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül daha önce büyük jürinin elemesinden geçen en anlamlı 23 mektubu davetliler önünde zaman kapsülüne yerleştirecek. Bu kapsül Cumhuriyet’in 100. yılının kutlanacağı 23 Nisan 2023’te açılacak ve geleceğin mektupları tek tek okunacak.

  Eti Çocuk Tiyatrosu'ndan "Çizmeli Kedi" oyunu
  Eti Çocuk Tiyatrosu, yeni oyunu “Çizmeli Kedi” ile 23 Nisan’da Fatih - Mimar Sinan İşitme Engelliler İlköğretim Okulu öğrencileri için özel bir gösterim gerçekleştirecek.

  Ücretsiz izlenebilecek gösterimde, oyunun replikleri sahnenin iki yanından işaret dili ile çocuklara öğretmenleri tarafından aktarılacak.

  Jurassic Land Çocuk Şenliği
  Jurassic Land, 21-24 Nisan tarihleri arasında çocuklar için bir şenlik düzenliyor. Çocuklar bir yandan dinozorların maceralı dünyasını keşfederken diğer yandan renkli ve birbirinden eğlenceli etkinlikler, oyunlar ve yarışmalarla Jurassic Land’da unutamayacakları bir gün geçirecekler.

  Saat 13.00’te başlayacak şenlikte, şişme zıp zıp, yüz boyama, Mini Disco Dans etkinliğinin yanı sıra birçok eğlenceli yarışma çocukları bekliyor. Sandalye kapmacadan çuval yarışmasına, deve-cüceden gözü kapalı resim çizme yarışmasına, halat çekmeden heykel yarışmasına birbirinden eğlenceli etkinlikler olacak.

  Beşiktaş Çocuk Kitapları Festivali ve Çocuk Karnavalı
  Beşiktaş Belediyesi, 22 Nisan'a kadar süren Çocuk Kitapları Festivali ve 23 Nisan’da Çocuk Karnavalı etkinlikleriyle çocuklara neşeli bir bayram yaşatacak. Birçok sanatçının canlı müzik performansı sergileyeceği karnavalda çocuklara hediyeler verilecek.

  Çocuklar, saha içine kurulan şişme oyun gruplarında animatörler eşliğinde eğlenecekler. Aynı zamanda zıpla-yapış, tırmanma duvarı, denge oyunu, olimpik parkur, canlı bowling ve penaltı atma turnuvalarında yarışacaklar.
   


Sayfayı Paylaş