2014 Apartmanda müzik dinleme saatleri

Konusu 'Hukuk Rehberi' forumundadır ve EmRe tarafından 26 Mart 2014 başlatılmıştır.

 1. EmRe Well-Known Member


  2014 yılı apartmanda müzik dinleme saatleri değişikliği

  Apartmanda Gürültü Kanununa göre, belirlenen saatler dışında apartmanda gürültü yapmak suç teşkil ediyor. Bu yasağa uymayanlar Kabahatler Kanununa göre cezalandırılır.

  Apartman gürültü yönetmeliğine göre mekanik ve elektronik müzik aletlerinin ve ses aygıtlarının sesi genel olarak sadece odanın içinde duyulacak kadar açılmalıdır. Bu müzik aletlerinin çalınması için belirli saatler belirlenmiş olmalıdır bu saatlerin dışında apartman dairesinde müzik aleti çalmak durumunda şikayet ve cezai işlem yapılabilmektedir.

  Yönetim kendisine gelen şikayet neticesinde ilgili kişiye uyarıda bulunmalıdır. Yasağa uymama durumunun devam etmesi sonucunda ise, yönetim bir tutanak hazırlayarak mahkemeye şikayet edebiliyor.

  Mesai günlerinde öğleyin saat 13:00 ile 15:00 arasında (öğle istirahatı) ve geceleri saat 22:00 ile sabah 7:00 arasında (gece istirahatı) gürültülü hareketler bilhassa yasaktır.

  Ayrıca hafta sonu ve resmi tatil günlerinde ise bütün gün "istirahat vakti" olarak kabul edilmesi nedeni ile gün boyunca gürültülü davranışlardan kaçınmak gerekmektedir.
   


Sayfayı Paylaş