2013 Merkez Bankası Büro Görevlisi Alımı

Konusu 'İş Hayatı' forumundadır ve OrKuN tarafından 22 Ocak 2013 başlatılmıştır.

 1. OrKuN Well-Known Member


  Merkez Bankası Büro Görevlisi Alım İlanı
  Merkez Bankası Büro Görevlisi Alımı Yapacak,

  Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankasına Büro Görevlisi Alınacaktır

  Bankamız teşkilatında sözleşmeli olarak çalıştırılmak üzere sınavla Büro Görevlisi alınacaktır.

  1) ADAYLARDA ARANACAK KOŞULLAR
  • Önlisans programlarının; Bankacılık, Sigortacılık, Bilgi Yönetimi, Büro Yönetimi ve Hizmetleri, Dış Ticaret ve Avrupa Birliği, Halkla İlişkiler, İnsan Kaynakları, İşletme, Lojistik, Maliye, Gümrük İşletme, Menkul Kıymetler ve Sermaye Piyasası, Muhasebe, Sosyal Bilimler bölümlerinden mezun olmak (Lisans mezunlarının başvuruları kabul edilmeyecektir),
  • 2012 yılında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavından 70 ve üzerinde KPPSSP93 puanı almış olmak,
  • Son başvuru tarihi itibarıyla 30 yaşından büyük olmamak (01/02/1983 ve daha sonra doğanlar başvurabilir. Bankamız çalışanları için bu şart aranmaz),
  • Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Memurları Yönetmeliği’nin 10. maddesinde yazılı diğer nitelikleri taşımak.

  2) SINAVLAR
  KPSS puanı en yüksek olan adaydan başlayarak yapılacak sıralama sonucunda ilk 300 aday (300 üncü adayla aynı puanı alan adaylar da dahil) sözlü sınav-mülakata tabi tutulacaktır.

  3) BAŞVURU
  Adayların 21/01/2013 tarihinden 01/02/2013 tarihi çalışma saati sonuna kadar, Bankamız internet sitesi (www.tcmb.gov.tr) İnsan Kaynakları sayfasından elektronik yolla başvuruda bulunmaları gerekmektedir. Şahsen veya posta ile yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır.

  Bu sınavın, başvurudan işe alıma kadarki tüm aşamalarında adaylara yapılacak bilgilendirme ve çağrılar, adayların başvuru sırasında bildirdikleri e-posta adreslerine bildirim veya Bankamızın internet sitesinde ilan yoluyla yapılacak, kağıt ortamında herhangi bir yazışma yapılmayacaktır.
   


Sayfayı Paylaş