2013 De Yeterlilik Sınavı Varmı

Konusu 'Güncel Konular' forumundadır ve BaRıŞ tarafından 3 Ekim 2012 başlatılmıştır.

 1. BaRıŞ Well-Known Member


  2013'de Yeterlilik Sınavı Var Mı
  2013 yılında da yeterlilik sınavı yapılacak, 2013 de Yeterlilik Sınavı Olacak

  Dinihaberler sitesinin haberine göre 2013 yılında da yeterlilik sınavı yapılacak. 2013 yılında da Diyanet kadrosuna yeni alım yapılacağı ve yeni alımların yeterlik sınavına girenlerden olacağı da bildirildi. Kur'an kursu öğreticisi, imam-hatip ve müezzin kayyım kadrolarında ilk defa görev almak isteyenlere yönelik yeterlik sınavı başvuruları 2013 yılı Ocak ayında başlayacağı belirtiliyor.

  Haber merkezinin edindiği bilgiye göre 2013 yılında da yeterlik sınavlarının yapılacağı öğrenildi. Diyanet'in 2013 yılı sınav takvimi doğrultusunda Şubat-Mart ayı içerisinde yapılması beklenilen sınav başvuruları için Diyanet İşleri Başkanlığı ve EĞİTEK arasında protokol yapılacağı edinilen bilgiler arasında bulunmaktadır.

  Yeterlilik sınavı girmek isteyenler için, yeterlilik başvuru tarihi EĞİTEK ile yapılacak görüşmelerden sonra olacağı öğrenilirken Sınava girmek isteyenler şimdiden çalışmalara başlarsa, önümüzdeki yılın şubat ayına güçlü bilgilerle girmiş olacaktır. Yeterlik sınavına girmek isteyenlerin bu konudaki haber ve duyuruları taklip etmeleri gerekir.
   


Sayfayı Paylaş