2013 Arap Turizm Başkenti

Konusu 'Güncel Konular' forumundadır ve BaRıŞ tarafından 21 Ekim 2012 başlatılmıştır.

 1. BaRıŞ Well-Known Member


  2013 Arap Turizm Başkenti Bursa Seçildi
  Arap Turizmi'nin Yeni Başkenti Bursa Olacak

  Bursa’da Arap turistler, Vali Harput’un da katıldığı yemekli toplantıda turizmciler ile buluştu. Selam Tur Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Erdem’in sahibi olduğu Kükürtlü Wamtes Tesisleri’nde gerçekleşen geceye Bursa’daki Arap turistler yoğun katılım gösterdi. Geceye katılan Bursa Valisi Şahabettin Harput, Türkçe “Hoşgeldiniz” anlamina gelen “Ehlen ve Sehlen” sözleriyle konuşmasına başladı. Selam Tur sahibi Hasan Erdem’in Arapça tercümesiyle konuklara seslenen Vali Şahabettin Harput, konuşmasını kıssadan hisselerden örnek vererek şu şekilde sürdürdü: “Rivayet o dur ki; melekler bohça içerisinde her şehre ayrı bir güzellik sunarken, sıra Bursa’ya geldiğinde bohça açılmış ve içindeki tüm güzelliklerin hepsi Bursa’ya dökülmüştür. Bursa tarihi, doğal güzellikleri, yazı ve kışı ayrı bir güzel, sanayisi, kendine özgü tatları ve modernliğiyle türlü nimetlerin bir arada sunulduğu ender şehirlerden birisidir. Sizler Bursa’yı, Bursa sizleri çok seviyor”

  “2013 yılında Bursa Arap turizmin başkenti olacak”
  Bursa’yı 2013 yılında “Arap Turizminin Başkenti” ilan ettiklerini ifade eden Vali Şahabettin Harput, “Gelecek yıl yeni Turizm yatırımlarımız ve Arap ülkelerine yönelik düzenleyeceğimiz özel tanıtım programları planlıyoruz. Ayrıca hükümetin aldığı yabancılara mülk edinme hakkı kararıyla bir kişi 300 dönüme kadar gayrimenkul sahibi olabilir. Kendi memleketiniz olan Bursa’ya daha fazla gelmenizi, otel, çiftlik ve konut gibi yatırımlarınızı bu şehre yapmanız konusunda sizleri davet ediyoruz” dedi.

  “Bursa Havayolları ile ulaşım sorunu ortadan kalkacak”
  Vali Şahabettin Harput, konuşmasını dinleyen Arap turistlerin Bursa’ya havayolu ulaşımı konusunda büyük sıkıntı yaşadıklarını belirtmeleri üzerine şunları söyledi: “ Yakın bir zaman içerisinde kurulacak olan Bursa Havayolu Şirketi ile Kuveyt ve Dubai gibi önemli merkezlere direkt uçuş seferleri başlatacağız. Arap Birliği Turizm Teşkilatı Başkanı Dr. Bandar Fahd Al-Fuhaid ile imzaladığımız ortaklık anlaşmasıyla Bursa havayolu alanında uluslar arası hizmet vermeye başlayacaktır. Kurulacak olan havayolu şirketiyle sizlerle aramızda oluşan ulaşım sorunu tamamen ortadan kalkacaktır”

  [​IMG]

  tourismtoday.net
   


Sayfayı Paylaş